Новини з 1996 року

До Дня пам’яті Героїв Небесної сотні. Степан Бандера та Крива Руда. Наше перейменування вулиць

Олександр Курилов 05 лютого 2016 15:27 1212 0

Кременчуцькі градоначальники визначилися з остаточною датою проведення позачергової сесії депутатів міської ради, на якій буде розглянуто і затверджено лише одне питання – про перейменування вулиць міста у відповідності до Указу Президента України про декомунізацію.

Така сесія міськради відбудеться у вівторок, 16-го лютого, хоча її проведення планувалося вже наступного тижня.

Про таку прив’язку перейменування до дати «Програмі плюс» розповіли у виконавчому комітеті Кременчука.

«УВся справа в тому, що спочатку це рішення комісії з питань перейменування вулиць міста мають затвердити представники міськвиконкому. А вже після цього зміну назв 110 вулиць міста затвердять депутати міськради своїм рішенням», - таке пояснення майбутніх дій наших чиновників.

Про що слід додати – саме перейменування, на якому один з далеких скверів назвуть на честь Героїв Небесної сотні, відбудеться перед 20 лютого.

У цей день пам'ять про учасників Майдану вшановуватимуть офіційно – з мітингом, квітами й колективною участю школярів та представників мерії.

Щодо перейменування, то в ньому нічого такого особливого не передбачається.

Єдине, що на засіданні його учасників переконували назвати вулицю 60 років Жовтня не Прямою чи Центральною, а проспектом Свободи. Й так само пр. 50 річчя Жовтня стане не проспектом Нафтохіміків (Хіміків. – Авт.), але проспектом Лесі Українки.

З іншим – гірше. Той же новий сквер імені Героїв Небесної сотні знаходиться так далеко від центру міста, що про нього взагалі мало хто знає.

Те ж саме і з учасниками Майдану, й загиблими в АТО бійцями-кременчужанами.

Їхні прізвища, навіть тих, хто отримав посмертно високі нагороди, у відповідності до попереднього затвердженого списку, у нових назвах вулиць увічнювати не планується.

Те ж саме стосується й прізвищ лікарів, які вже в роки Другої світової війни рятували у нашому місті полонених. Про них і не тільки взагалі забули.

Єдиний крок з цього приводу, на що наші чиновники виявилися здатними, – у Кременчуці провулок Жовтневий, що знаходиться у віддаленому районі міста, поряд з річкою Крива Руда, що за вулицею Хорольською, наші градоначальники планують назвати іменем Степана Бандери.

Але чого в такому перейменуванні більше – знущання чи вшанування - сказати важко.

Теги: Перейменування вулиць

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 993 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 1991 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2609 0