Новини з 1996 року

До чого розбивається тарілка: народні прикмети та забобони

pplus 12 вересня 2019 07:20 526 0

Вважається, що посуд б'ється на щастя. Але іноді розбита тарілка може викликати в людини погані передчуття. Щоб цього не сталося, важливо пам'ятати, про що кажуть народні прикмети.

Більшість людей вважають, що посуд б'ється на щастя, і це дійсно так: недарма є звичай навіть на весіллі бити посуд (переважно — келихи, але іноді й тарілки). А в Данії бити тарілки прийнято на Новий рік, причому не на своїй кухні, а об двері будинку своїх друзів. Тож загалом розбита тарілка — це хороший знак.

Якщо розбилася звичайна тарілка, значить, можна чекати хороших новин. Якщо випадково розбив тарілку іменинник, це віщує поповнення бюджету: пора залучати багатство. Якщо тарілка розбилася в будинку молодят — їх чекає щасливе спільне життя, а можливо, й поповнення в родині. Але є нюанс: розбити посуд випадково і на власному весіллі — не дуже хороша прикмета. Правда, й нічого незворотного в цьому немає, досить сказати: «На щастя!» — і негатив буде нейтралізовано.

Деякі експерти та біоенергетики вважають, що приносить нещастя спеціально розбита тарілка. Не можемо з ними погодитися: часто психологи радять спеціально розбити стару тарілку, якщо іншим способом впоратися з негативними емоціями не виходить. Звичайно, бажано не доводити себе до такого стану, коли без розбитого посуду не обійтися.

Чи може розбита тарілка принести нещастя?

Вважається, що невдачі розбитий посуд приносить, якщо ви залишили його вдома. Від осколків краще позбавлятися, акуратно зав'язавши їх у щільну тканину. Зберігати осколки вдома не варто, навіть якщо тарілка була улюбленою: вона відслужила своє і, можливо, навіть відвела таким чином біду.

Є речі, які приносять бідність у будинок. Але є і предмети, що несуть щастя та удачу: це наші родинні прикраси й столові прилади. Що робити, якщо розбилася дуже дорога серцю тарілка, наприклад із дорогої порцеляни? Не варто за нею зітхати: подумки подякуйте їй за службу і все ж приберіть її з дому. Тепло близьких людей і хороші спогади все одно залишаться з вами.

Не варто боятися розбитої тарілки: це явно не та ознака, яка повинна налякати або насторожити. Та й в інших випадках важливо не впадати у відчай: позитивний настрій відводить неприємності краще за будь-який оберіг.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 55 0
У Кременчуці відкрили стелу, присвячену Герою Небесної Сотні Ігорю Сердюку. ФОТОрепортаж 193 0
Саксофон та мінівчені і мудреці: у Кременчуці пройшла виставка скульптора Олексія Леонова. ФОТОрепортаж 144 0