Новини з 1996 року

Для встановлення індивідуального опалення в багатоповерхівках потрібна згода 50% мешканців

Марина Баніт 14 листопад 2017 09:26 458 0

Оснащення житлових приміщень індивідуальним опаленням можливо в будинках, де не менше 50% квартир відключено від централізованих поставок тепла.

Прописано це в Законі України «Про житлово-комунальні послуги», який був прийнятий Верховною Радою України від 9 листопада 2017 року. У документі передбачена можливість установки індивідуального опалення та гарячого водопостачання у квартирах, якщо в день вступу в силу закону не менше 50% житлових і нежитлових приміщень відключені від централізованого постачання тепла та гарячої води.

У законі прописано: «Власники квартир, які користуються централізованим опаленням (ЦО) і гарячим водопостачанням, не зобов'язані, але наділені правом відключити від них свою квартиру». При цьому необхідно дотримуватися встановленого порядку відключення.

Документом заборонено примусово відключати від ЦО квартири та нежитлові приміщення в будинку, якщо інші власники житла прийняли рішення припинити користування централізованими поставками тепла і гарячої води.

Закон «Про ЖКП» вступив у силу з наступного дня після його опублікування.

Як відомо, переважна кількість новобудов будується з індивідуальним опаленням. У той самий час про необхідність дозволити встановлення індивідуального опалення в квартирах повідомляють кияни. Відповідне звернення було зареєстровано на сайті петицій до КМДА. Автор документа Євген Приходько повідомив, що кияни не мають змоги вибирати постачальника теплової енергії. На думку автора, Київраді та органам виконавчої влади необхідно розглянути варіанти поетапного переходу багатоквартирних будинків старої забудови на індивідуальне газове або електричне опалення.

«Прийняття даного рішення дозволить:

- скоротити споживання газу за рахунок виключення втрати тепла при його транспортуванні тепловими мережами міста;

- знизити вартість комунальних платежів;

- заощадити кошти міського бюджету на ремонт теплових мереж та дорожнього покриття;

- дозволить киянам регулювати витрату теплоносія і рівень тепла в квартирі», - йдеться в петиції.

Тож кременчужанам є над чим поміркувати.

 

 

Джерело: http://www.gsk.in.ua

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись