Для вирішення пов'язаних з АТО питань при виконкомі хочуть створити окрему структуру

Є ідея: всі питання по АТО вирішувати централізовано, тому активістам та волонтерам слід поворушитись.
Чи буде це відділ/управління у складі виконкому міськради або ж окреме комунальне підприємство, яке займатиметься широким колом питань по АТО, ще невідомо. Питання про створення комунального підприємства, яке б взяло на себе координацію та вирішення широкого кола проблем учасників АТО, сьогодні було порушено депутатом міськради Денисом Терещенком під час засідання депутатської комісії з питань освіти, культури, спорту, соціального захисту населення, розгляду питань, пов'язаних з АТО, охорони здоров'я, материнства та дитинства.
Як приклад, пан Терещенко навів роботу комунального підприємства відповідного напрямку роботи, яке зараз діє у Херсоні і яке, з його слів, очолює вдова загиблого українського воїна-захисника.
Начальник фінуправління виконкому Тетяна Неіленко на пропозицію Терещенка зауважила, що комунальне підприємство не може бути розпорядником бюджетних коштів, а тому у реалізації централізованого вирішення пов'язаних з АТО питань можуть виникнути труднощі.
Присутній на комісії кореспондент видання "Програма Плюс" запропонував присутнім варіант створення окремого відділу/управління в структурі виконкому, до компетенції якого віднесуть відання широкого кола питань по АТО, та яке, що є суттєвим, буде розпорядником бюджетних коштів. Для цього було запропоновано присутнім депутатам ініціювати внесення коректив до вже існуючого питання щодо затвердження структури та граничної чисельності виконавчих органів міської ради, яке включене 55-м до Порядку денного 2 сесії міської ради.
Як на автора, створення єдиного вікна для вирішення всіх питань по АТО значно прискорить процес. Депутат Ганна Павленко запропонувала до відання нової структури віднести:
- допомога суб'єктам АТО, розгляд та швидке опрацювання їх заявок про надання допомоги,
- контроль та організація реабілітації та ресоціалізації бійців АТО, які демобілізовані або ж лікуються через травму/каліцтво,
- взаємодія та підтримка волонтерів/волонтерських організацій.
Заступник мера Ольга Усанова вказала, що відповідні повновження матиме відділ у Департаменті праці та соціального захисту населення. Але її доводи швидко розбились, коли стало відомо про те, що у Департаменті лише 2 працівники займаються АТОшниками.
Ідея виглядає перспективно, головне - щоб вона не була популістичною. Як би там не було, а у вказаної ініціативи є вже конкретний відповідальний в особі начальника Департаменту праці та соціального захисту наслення Олександра Дзюби, який має підготувати до сесії 22 грудня проект відповідного рішення.
Начальник Департаменту праці та соцзахисту у "захваті" від доручення депутатів
У активістів та волонетрів часу небагато, а встигнути треба дуже багато, тому не гаючи часу слід "штурмувати" Дзюбу з конкретними напрацюваннями.

Коментарі
Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись