Новини з 1996 року

Для паломників. У Кременчуці спорудять пантеон на місці поховання доньки цадіка Нахмана. Ескізи

Олександр Курилов 23 лютого 2021 17:30 537 0

Кременчуцькі чиновники оприлюднили ескізи проекту з будівництва пантеону на місці захоронення Сари Нахман, доньки засновника хасидизму, цадика Нахмана.

Й мова про відомі наміри депутата Кременчуцької міськради Ігоря Шварцмана стосовно спорудження пантеону на покинутому єврейському кладовищі, що на артскладах, зразка того, який є в Умані на могилі самого цадика.

До речі, не так покинутому кладовищі, як відбраному в єврейської громади в 30 роках минулого сторіччя.

«З ініціативою його створення виступають депутат  Кременчуцької міської ради  Ігор Шварцман та Єврейське товариство міста.

На старому єврейському кладовищі, що знаходиться на території колишніх артскладів, поховані доньки Раббі Нахмана із Брацлава, засновника брацлавського хасидизму. Представники єврейської громади пропонують встановити на місці їх поховань Меморіально-культовий комплекс.

Проєктом передбачено спорудження огель-будинку на місці могил,  створення  меморіального парку, паломницького центру (розрахованого на 200 паломників)  та благоустрій території  навколо озера», - таке пояснення чиновників Кременчуцького міськвиконкому стосовно проекту.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле: яким був Кременчук у ХХ столітті і яким він є зараз. ФОТОрепортаж 1562 0
З пензликом у руці по життю: в Кременчуці відкрили виставки двох досвідчених митців. ФОТОрепортаж 1899 0
Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2268 0