Новини з 1996 року

Для кого вакцина проти кору безкоштовна і де в Кременчуці можна зробити щеплення?

Марина Баніт 15 січня 2018 16:53 2242 0

В управлінні охорони здоров’я Кременчука повідомляють про те, що не щеплені діти перебувають під загрозою зараження кором, і додають, що пройти вакцинацію можна безкоштовно дітям та дорослим, які контактували з хворим.

За даними управління, щепленню проти кору по м. Кременчуку підлягало 12 763 дитини, але станом на 15 січня   щеплення отримали 11371 дитина, що становить  89,1%. На вакцинацію під час додаткових заходів з імунізації у відповідь на спалах кору підлягало: 5505 дітей, щеплено 3798 дітей (69%).

Вакцина проти кору входить до складу комбінованої трикомпонентної вакцини КПК (для профілактики кору, епідемічного паротиту, краснухи). Станом на 15 січня в дитячих амбулаторіях є в наявності вакцина КПК «Пріорикс», виробництва Бельгія, в кількості 1686 доз. "Пріорикс" – безпечна, ефективна та якісна вакцина, рекомендована ВООЗ.

Для захисту потрібні дві дози вакцини.

Вакцинація формує специфічний імунітет, в результаті чого організм людини стає нечутливим до захворювання. Згідно з календарем в Україні, в однолітньому віці проводять перше щеплення від кору, а в 6 років – планову ревакцинацію.

Захист від кору потрібний, якщо:

– дитині виповнилося 12 місяців: не зволікайте із плановим щепленням КПК;

– дитина старша 1 року і ви пропустили перше щеплення - негайно надолужте його, звернувшись до вашого медичного закладу;

– дитині 6 років - це час іти на планову ревакцинацію КПК;

– ви пропустили планову ревакцинацію в 6 років. У цьому випадку зверніться до медичного закладу, адже тільки дві дози вакцини забезпечують повний захист;

- дитині 6 та більше років і вона не має жодного щеплення КПК. У такому разі потрібно зробити два щеплення з інтервалом не менше одного місяця;

- ви не пам’ятаєте, чи робили дитині щеплення КПК, і не маєте документальних підтверджень. У цьому випадку дитину також потрібно вакцинувати.

Щеплення дітям проти кору після огляду лікаря-педіатра можна зробити безкоштовно в кабінетах щеплення дитячих амбулаторій м. Кременчука за адресами:

- вул. Академіка Маслова, б. 17/9, телефон реєстратури: 3-62-76;  

- вул. Генерала Манагарова, б. 9, телефон реєстратури 70-09-42;

- проспект Лесі Українки, б. 80, телефон реєстратури: 75-05-51, 75-05-48;

- вул. Павлова, б. 16, телефон реєстратури: 097-0326606, 77-38-08.

Графік роботи кабінетів щеплення:

Понеділок-п’ятниця – 8:00-18:00.

Субота – 8:00-13:00.

Також дорослим, які перебували в контакті з хворими на кір,  щеплення буде проводитися безкоштовно  за місцем проживання в амбулаторіях загальної практики - сімейної медицини комунальних некомерційних медичних підприємств «Центри ПМСД №№ 1, 2, 3» після огляду сімейного лікаря.

Щеплення проти кору робляться безоплатно та після огляду лікарів.

Як повідомляє управління охорони здоров’я, минулого року в Україні зафіксовано 4782 випадки захворювання на кір. Медики звертають увагу на те, що ліків від кору немає, єдиний надійний метод профілактики захворювання — вакцинація. 

Вірус кору — надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. 9 з 10 неімунізованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені.

Інкубаційний період кору (тобто період, коли симптоми ще не проявляються) становить 6-21 днів. Далі починається період захворювання з такими симптомами: висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), пронос та блювота. На 4-5 день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг.

Захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку - енцефаліту, інших серйозних ускладнень.  Спалахи кору мають циклічний характер і відбуваються кожні 5-6 років. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 1039 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 1484 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1922 0