Новини з 1996 року

Для чого КП «Міський сад» яблуні «Рудольф» за 2363 гривні за штуку? Про Кременчук і розпил бюджету

Олександр Курилов 19 вересня 2017 10:19 2579 0

Не комунальне підприємство «Міський сад», а справжня міська «фабрика» з розпилу бюджетного бабла.

А зміст такої  «фабрики» - проведення закупівель за бюджетні кошти за високими цінами того,  що насправді стільки не коштує, й того, що зовсім цьому комунальному закладу не потрібне.

Це представники громадськості Кременчука з організації «Громадський антикорупційний центр» заглянули на сайт «Прозорро», аби подивитися, що і за скільки купують у комунальному підприємстві «Міський сад».

А те, що побачили, – терміново оприлюднили, бо будь-кому впаде в око.

«12 липня 2017 року на сайті публічних закупівель Prozorro був опублікований звіт про укладений договір між КЗКіВ «Міський сад» та ТОВ «Голландські троянди» на поставку розсадницької продукції на загальну суму 111 425 грн. (посилання на відповідний тендер - https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-07-12-001248-b). Відповідно до зазначеної угоди, предметом поставки є саджанці до одного року, а саме дерева у кількості 44 шт. та кущі у кількості 224 шт.
Цікавим є додаток до договору у вигляді специфікації, в якому конкретно вказані найменування, ціна та кількість продукції, що підлягає поставці. Так, наприклад, звичайний бузок, який можна побачити в більшості дворів у м. Кременчуці (офіційна назва – бузок звичайний «Пам’яті Людвіга Шпета») коштує небагато і немало - 2166 грн. за один саджанець такого «рідкісного» куща», - зазначено в повідомленні громадської організації.

Втім приклад з бузком – не один такий, що ріже око. Бо наступний – це закупівля однорічних саджанців яблунь для «Міського саду», які там ніколи не росли, за ціною 2363 гривні за одну штуку.

Назва яблуні, однорічні саджанці якої закупили, – «голден корнет», або «золоті дерева» для простого розуміння ситуації.

І, звісно, що ці дерева, а їх уже мали посадити, вже ростуть, але не в парку «Міський сад».  
«Проаналізувавши за допомогою відкритих джерел середньоринкову вартість усієї групи зелених насаджень, що мають бути поставлені до Міського саду, із ціною, вказаною ТОВ «Голландські троянди» у специфікації до договору поставки, члени ГО «Кременчуцький антикорупційний центр» дійшли висновку, що загальна вартість розсадницької продукції за окремими групами товару завищена більш ніж у декілька разів та не відповідає актуальним ринковим цінам. Загалом вартість поставки за всіма найменуваннями та в кількості, вказаними у специфікації, у разі ефективного менеджменту з боку посадових осіб КЗКіВ «Міський сад» у плані пошуку постачальників з більш адекватними цінами не повинна була перевищити 50-60 тис. грн.
Читайте! Аналізуйте! Робіть висновки!» - такий заклик оприлюднили місцеві противники корупції.

Слід додати про те, кому саме адресовано цей заклик.

І мова тут уже про начальника Кременчуцької міської поліції, підлеглі якого займаються також розслідуванням економічних злочинів, та представників місцевої прокуратури.

Товариші правоохоронці, цікаво, чи є у вас бажання розслідувати історію про кременчуцькі золоті яблуні, чи на такі справи - наплювати?

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2609 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3070 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3511 0