Новини з 1996 року

Для безнадійно хворих хоспіс буде безкоштовним. Сьогодні відкрили паліативне відділення

Марина Баніт 10 квітня 2017 15:11 955 0

У Кременчуці нарешті відкрили паліативне відділення при другій міській лікарні. На урочистому відкритті був і мер Віталій Малецький, і нардеп Юрій Шаповалов, і гості з Полтави, і духовенство. Як годиться – перерізали стрічку і презентували гостям та місцевим ЗМІ усе те, що так довго будували.

А показувати було що, бо на увесь проект пішло 6 300 000 гривень. Сюди увійшли й кошти міського та державного бюджету, а також спонсорська допомога.

Як розповів Віктор Лисак у інтерв’ю, спочатку даний проект пропонувався для створення бажаючим містам. Полтава свого часу поки думала, робити чи ні, а Кременчук у цей час швидко схопився за можливість. Тож уже в ході реалізації плану польські колеги провели кременчуцьких спеціалістів на шляху формування, будівництва, закупівлі обладнання та навчання.

На відкритті було згадано відому приказку про те, що людина народжується, щоб померти. Тож як лікарі, так і духовенство заявили, що вони готові докласти всіх зусиль для того, щоб хворі люди відчували полегшення від їхньої турботи та уваги.

Тож поки керівництво міста та гості крокували від кабінету до кабінету, начальник міського управління охорони здоров’я Максим Середа розповів "Програмі Плюс" про найголовніше – ціну питання для пацієнта і те, на яких умовах та хто потраплятиме до даного закладу. Отже, найперше з почутого – у закладі на 25 місць для пацієнтів усе буде безкоштовно! Наразі прийматимуться тільки кременчужани. Сімейний лікар, оцінюючи стан, буде надавати направлення на госпіталізацію. Наразі з міського бюджету виділено 950 тисяч гривень для забезпечення повноцінного перебування пацієнтів у закладі, дана сума покриє усі витрати, в тому числі й на медикаменти та харчування. Ніяких благодійних внесків брати з пацієнтів не будуть. Уже є ті, кого потрібно госпіталізувати найближчим часом.

 У короткий термін буде створена певна комісія – наглядова рада, утвориться статут та завершиться вся частина організаційних питань. Наглядова рада, медики та сам пан Середа будуть контролювати, щоб до закладу потрапляли тільки ті, хто потребує цього.

Він зазначив, що треба розуміти призначення даного закладу – для лежачих хворих, які не можуть пересуватися та доглядати за собою. Також у перебування в закладі будуть терміни. Наприклад, у інших країнах госпіталізація не перевищує двох місяців.

Щодо приміщення, то тут наразі є необхідне обладнання та засоби. Палати обладнані відповідними ліжками, тумбочками, кондиціонерами, телевізорами.

Є кімната для гігієнічних процедур, обладнана спеціальним ліжком, стільчиками та душем. Працює ліфт.

 

    

Теги: Хоспис

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись