Новини з 1996 року

Дивимося на ціни. Турецька компанія будуватиме міст через Дніпро в Запоріжжі. Ми не в тренді

Валерія Макряшина 24 лютого 2020 11:45 1012 0

Тендер із будівництва автотранспортної магістралі через річку Дніпро в Запоріжжі, в районі острова Хортиця, вже вийшов на фінішну пряму — відомий переможець, тобто той, хто такі багатомільярдні роботи виконуватиме. Яке цей міст має відношення до Кременчука?

Відповімо - пряме та доречне, бо в нашому місті також є  Крюківський міст, який уже кілька десятків років знаходиться якщо не в критично аварійному стані, то гостро потребує ремонту, відповідальність за який щороку футболять туди-сюди наші чиновники. І, здається, нам знову нічого не світить. 

Але про все по порядку та в логічній послідовності щодо тендера.

У листопаді минулого року Служба автомобільних доріг у Запорізькій області оголосила тендер на будівництво мосту через Дніпро в районі острова Хортиця в місті Запоріжжі й назвала свою вартість за такі роботи - понад 12 млрд гривень. 

Участь у тендері брали одразу кілька фірм та підприємств, зокрема з України, Китаю, Туреччини. Представники останньої країни цей тендер узяли, тобто отримали масштабний підряд на будівництво мосту через річку. Щоб його отримати, турецька компанія Onur Taahhut Tasimacilik İnsaat Ticaret Ve Sanayi Anonim Sirketi запропонувала на аукціоні меншу ціну за свої роботи, ніж конкуренти.

Вона надала пропозицію побудувати міст у Запоріжжі за 11,91 мільярда гривень. Це на понад 400 мільйонів гривень менше за очікувану вартість будівництва.

 

 


11 млрд 918 млн грн - 488 млн 242 тис. 523 доларів США.


 

Кредит на цю суму для будівництва автотранспортної магістралі через Дніпро обіцяла виділити китайська фірма "China Road and Bridge Corporation". Ці ж зовнішні кредитори обіцяли кошти на ремонт і нашого Крюківського мосту. Але коли це диво трапиться - незрозуміло, мабуть, не скоро...

Нині ж - просто для нашого розуміння. Новий міст через Дніпро збудувати в районі Кременчука чи Горішніх Плавнів  без кредитних коштів - нереально. Але й кредит для будівництва мосту отримати нелегко.

Мають бути урядові гарантії повернення  цього кредиту, яких стосовно нашого міста навіть у планах немає. В планах є лише тема ремонту Крюківського мосту через Дніпро, що нам обіцяв голова Полтавської ОДА Синєгубов.

Але з цим теж проблеми, причому великі. Для початку Полтавська облрада мала б взяти автодорогу на Крюківському мосту на свій баланс. Але кому наш міст потрібен?

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 463 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 699 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 723 0