Новини з 1996 року

Дитячий варіант Громадського бюджету: грошей нереально мало, голосуватимуть школярі. Подробиці

Артем Кузьменко 14 лютого 2020 16:30 196 0

Хочуть виділити по 50 тис. на кожну школу. Скільки шкіл переможуть — невідомо.

Сьогодні, 14 лютого, о 13:00, у Кременчуцькому міськвиконкомі зібралася рада з питань Шкільного громадського бюджету.

На порядок денний винесли два питання: “Розгляд пропозицій щодо шкільного бюджету” й “Різне”.

Нагадаємо, нещодавно відбулося перше засідання ради Шкільного громадського бюджету. Особливо нічого не вирішили, тому зібралися сьогодні, щоб остаточно пройтися по бюджету та направити питання на найближчу сесію міської ради.

Суть бюджету в тому, щоб роздати школам Кременчука трохи грошей, а куди вони підуть — вирішуватимуть школярі. Процедура така сама, як у щорічного Громадського бюджету. Тільки от сайту немає і моніторинг кількості голосів та й взагалі порядку голосування контролюватимуть координатори, про яких розпишемо нижче.

Сьогодні обрали рамки проєкту — з 2020 до 2024 року.

Почати хочуть так: якщо за питання проголосують, тоді рада пише листа до Департаменту освіти Кременчука, щоб той, можливо, через сайт почав приймати заявки від шкіл на участь у проєкті.

Наступний крок — інформаційна кампанія. Ходитимуть по школах і розповідатимуть про цей проєкт і що потрібно, щоб узяти в ньому участь. На це з міської ради виділять 5 тис грн.

Цей рік буде пілотним. Сказали, що обиратимуть серед шкіл, які подадуть заявки, скільки буде переможців - невідомо. Не сказали, за якими критеріями обиратимуть навчальні заклади, але запропонували варіант — жеребкування.

Потім до обраних шкіл приставлять координаторів — людей, які представлятимуть раду. Вона має допомагати з організаційними питаннями та підраховувати голоси.

Виділять по 50 тис. грн на школу. На ці гроші хочуть, щоб школярі самі пропонували дрібнесенькі такі покращення школи. Ці 50 тис. пропонують розбити щонайменше на два проєкти. На один не можна витрачати більше 50% від загальної суми грошей, тобто кожен із них має коштувати до 25 тис грн.

Голосуватимуть, звісно ж, школярі. І голосуватимуть лише за проєкти своєї школи. Вчителі та адміністрація не мають права ні подавати проєкти, ні голосувати за будь-який із них. Тобто працівники школи — глядачі.

Як саме забезпечать “дитячу демократію” — невідомо.

Усі проєкти запишуть у бланки. Там учні вкажуть, що саме вони хочуть зробити, для чого і кошторис. Тобто із школярів хочуть зробити архітекторів та інженерів?

Тут виникає питання: з ким школярі зможуть порадитися щодо кошторису?

Усі проєкти мають реалізувати цього бюджетного року й тільки на території школи: цього року оголосять школи, які візьмуть участь у пілоті, вони мають висунути проєкти, проголосувати за них та обрати переможця.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 3737 2
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 139 0
У Кременчуці відкрили стелу, присвячену Герою Небесної Сотні Ігорю Сердюку. ФОТОрепортаж 352 0