Новини з 1996 року

Дитячі будинки перетворять в реабілітаційні центри

Ксенія Омельченко 10 серпня 2017 10:41 1018 0

В Україні планують перетворити систему інституційного догляду та виховання дітей у систему, що забезпечує догляд дитини в сімейному або наближеному до сімейного середовищі.

Ця ідея викладена в Національній стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 рік, що затверджена на засіданні Кабміну 9 серпня 2017 року.

Система інституційного догляду та виховання дітей складається з мережі установ, зокрема: загальноосвітніх шкіл-інтернатів, інтернатів, навчально-реабілітаційних центрів, гімназій-інтернатів, ліцеїв-інтернатів, колегіумів-інтернатів, дитячих будинків, будинків-інтернатів для дітей і навчально-виховних комплексів, у яких є групи тривалого перебування дітей. Зараз в Україні налічується 751 установа інституційного догляду та виховання дітей.
 

Читайте також: Злата Огнєвіч перевірила кременчуцький Будинок дитини
 

У Мінсоцполітики пояснюють, що існуюча в країні система інституційного догляду та виховання дітей є не тільки витратною, але й неефективною для дитини і для її родини, тому її необхідно повністю змінити.

У зв’язку з цим до 2019 року заплановано:

розробити і прийняти нормативні акти, організувати методичне забезпечення, необхідні для впровадження реформи системи інституційного догляду та виховання дітей;

проаналізувати існуючу мережу інституційного догляду дітей, оцінити забезпечення прав дітей у кожному регіоні і затвердити регіональні плани реформування системи;

сформувати і навчити регіональні команди із впровадження стратегії реформування;

розробити навчальні програми для підготовки, перепідготовки фахівців, зокрема, що працюють з дітьми з обмеженими можливостями;

розробити критерії моніторингу процесу реформування системи;

залучити інвестиції для впровадження реформи системи інституційного догляду та виховання дітей.
 

Читайте також: Троє підлітків з приходом весни не всиділи у дитячому будинку. Їх розшукує поліція
 

До 2026 року хочуть зменшити кількість дітей, які перебувають в установах інституційного догляду, а дитячі будинки перетворити в центри реабілітації та паліативної допомоги.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 510 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 638 0
У Кременчуці Хеловін провели «з вітерцем», і дощ цьому аж ніяк не завадив. ФОТОрепортаж 1134 0