Новини з 1996 року

Директорка дитсадка нараховувала зарплату підлеглій, яка в цей час була в Росії

Артем Кузьменко 07 квітня 2021 15:20 592 0

Другого квітня в Козельщинському районному суді Полтавської області розглянули кримінальне провадження за обвинуваченням уродженки с. Заруддя Кременчуцького району, директорки закладу дошкільної освіти "Казка", який знаходиться на території Козельщинського району.

Їй інкримінують ч. 2 ст. 191 ККУ (привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем) та ч. 1 ст. 366 (складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів).

Директорку ЗДО звинувачують у тому, що вона шість разів до табелів обліку робочого часу внесла неправдиві відомості про те, що одна з працівниць нібито виконувала обов'язки сторожа (0,5 ставки), помічника вихователя (0,15 ставки) та прибиральниці (0,5 ставки). Фактично в цей час жінка була не на роботі, а на території Російської Федерації.

Три епізоди злочину були в кінці 2018 року та три – в другій половині 2019 року.

Працівниці ЗДО за цей час нарахували 16 748,48 грн, чим спричинили майнову шкоду відділу освіти, сім'ї та молоді виконкому Новогалещинської селищної ради на вищевказану суму.

Обвинувачена зазначила, що справді вносила недостовірні відомості до табелів, проте розтрати майна з її боку не було. Показання давати вона відмовилась.

Представник відділу виконкому, який був присутній у суді, повідомив, що дійсно факт розтрати відсутній, адже зайво виплачені кошти повністю повернуто до бюджету.

Сама жінка, якій нараховували зарплату, поки вона була в РФ, також дала свідчення. Вона розповіла, що про свої поїздки за кордон директорку не повідомляла, але просила відпустити її за сімейними обставинами. В РФ вона доглядала за близькою їй людиною, яка хворіла. А коли дізналася про відкрите кримінальне провадження – повернула нараховані гроші до бюджету.

Жінка домовлялася з працівницею кухні, щоб остання виконувала її роботу.

 

"Така практика домовленостей є сталою в ЗДО «Казка», оскільки офіційні доплати за виконання роботи відсутнього працівника є ускладненими".

 

У порушенні ч. 2 ст. 191 ККУ директорку дитсадка виправдали, а от за ч. 1 ст. 366 ККУ покарали штрафом – 34 000 грн. Вирок можна оскаржити в Полтавському апеляційному суді протягом 30 днів з дня його проголошення.

Електронний протокол розгляду опублікували на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 517 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 993 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 3503 0