Новини з 1996 року

Директор ТК "Візит" Олександр Мельник відстоює своє ім’я та репутацію. Суд у Полтаві

Валерія Макряшина 12 лютого 2019 11:00 783 0

Директор телекомпанії "ВІЗИТ" Олександр Мельник продовжує відстоювати своє ім'я та репутацію в суді. Цього разу - мова про Апеляційний суд Полтавської області. 

У своєму позові до Апеляційного суду Полтавської області директор телекомпанії "ВІЗИТ" Олександр Мельник, якого без жодних доказів звинувачують у причетності до факту вбивства колишнього мера Кременчука Олега Бабаєва та судді Олександра Лободенка, вимагає визнати дії тодішнього прокурора по справі Дмитра Ходатенка протиправними, так як останній ще 10 вересня 2014 року в Апеляційному суді Полтави заявив представникам ЗМІ, що Олександр Мельник є підозрюваним в організації вбивства судді, тоді як саме повідомлення про підозру директор телекомпанії отримав тільки через півтора місяця.

І, звичайно, це не було в рамках закону. 

Вказана заява була завідомо неправдивим повідомленням та нічим іншим, як тиском на суд.

Попри те, що факт розповсюдження прокурором недостовірної інформації підтвердила сама прокуратура Полтавської області, представники Феміди чомусь дану інформацію до уваги не брали й продовжують закривати очі.

Справа проти Д. Ходатенка, який без жодних доказів звинуватив Олександра Мельника у скоєнні тяжкого злочину, досі не відкрита й дії прокурора досі не названі незаконними. 

11 лютого в Апеляційному суді Полтави відбулося чергове засідання по справі. Адвокат Олександра Мельника - Руслан Лазоренко подав чергову апеляційну скаргу. Сам же Ходатенко на засідання не прибув, а його представник на суді заявив, що висловлювання прокурора 10 вересня були його особистою думкою, а не публічною заявою як представника прокуратури. 

Така відповідь представника задовольнила "наш найгуманніший суд". Суддя Вадим Триголов вкотре залишив апеляційну скаргу Олександра Мельника без задоволення, тим самим доводячи той факт, що кришування у стінах суду й досі є. На що посилається суд - невідомо, але точно не на норми національного й міжнародного законодавства.

Як відомо, 2  вересня 2014 р. міліція повідомила про затримання чотирьох підозрюваних у скоєнні вбивства мера Бабаєва та судді Лободенка. Серед затриманих – керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник.

Розгляд обвинувачення в суді розпочато у 2015 році. Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справа була передана для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись