Новини з 1996 року

Директор Міського саду в шоці: кременчужани офіційно цікавляться обліком тварин та птахів в парку

Марина Баніт 26 вересня 2017 12:26 2248 0

Активісти роблять те, що повинні - цікавляться життям міста. Отже до міськвиконкому направлені запити з переліком цікавих питань щодо діяльності парків.

Нічого особливого для тих, чия бухгалтерія в порядку. Але в той же час ну дуже каверзні питання для тих, у кого безлад з дебетами та кредитами.

Раніше "Програма Плюс" уже повідомляла, що кременчужан цікавила відповідь на питання, хто відбирає діточок у лебедя Гриші і хто на цьому заробляє.

Також у статті ми відповіли на питання, за скільки на ринку можна продати лебедів. Як виявилося, на інтернет-ринку птахів можна продати щонайменше за 12000 гривень, а за пару – до 50 000 гривень. Якщо мова про чорних лебедів, то за таких красивих, як кременчуцькі, та ще й  плодовитих, ціна може зрости у кілька разів.

Також писали й про свинок, яких пан Дедюрін привів у парк і облаштував для них центральну частину парку.

Що в цьому вартує уваги?

За особистою заявою пана Дедюріна, новонароджених птахів він передає безкоштовно приватному підприємству «Гарді». Саме підприємство спеціалізується на вирощуванні всього того, що потрібно паркам: декоративні квіти, дерева, трава.

Діточок лебедів Гриші й Маші віддають Погрібному саме тому, що їх подарували, -  так пояснює це директор парку "Міський сад".

Як відомо,  три роки тому генеральний директор «Гарді» Андрій Погрібний подарував парку лебедів. Птахи стали жити на озері, а кременчужани дуже їх полюбили. Кременчужани виділяють чималі гроші на утримання парку.

 І ось у цьому році в парк приїхали ще й свині (вже й виїхали звідси у невідомому напрямку).

Свиней, за словами директора парку, подарував його близький друг Віктор Федяєв.

Попри тонкощі із законом про те, чи може жити в парку худоба, виникло знову питання: а що буде з приплодом свиней? А далі - що буде з рибою і з тими ж обіцяними косулями, страусами, фазанами та іншими тваринами? Те ж, що і з лебедями?

І чому Кременчуку, який має понад 2,5 млрд дохідної частини бюджету, хтось щось дарує? А директор ніяким чином це не відображає в документах?

Так як парк комунальний, то і бухгалтерія в ньому комунальна і утримання як парку, так і всього живого й неживого в ньому має відбуватися за кошти міського бюджету. А гроші, як-то кажуть, люблять, коли їх рахують. А за законом навіть подарунки повинні брати на облік.

Отже після того, як громадськість помітила нотки корупції у закупівлях Міським садом рослин у ПП «Гарді», коли ціни на придбані дерева були завищені в кілька разів, виникли й інші питання.

Чому тварини, які утримуються кременчужанами, ніяким чином не обліковуються? Навіщо тоді місто утримує директора парку "Міський сад", який більше половини свого робочого часу доглядає за тваринами? І при цьому включають режим «дурня» - «дареному коню в зуби не дивляться». І декого з містян вдається на таке розвести.

Так активісти вирішили приділити заявам директора Міського саду Віталія Дедюріна більше уваги. Насамперед варто додати, що не тільки цьому парку, але й чималому переліку були направлені різні запити.

Усіх цікавить, невже директор Міського саду не веде жодного обліку всього того, що є в парку? Звідси витікає інше питання: яким чином виділяються гроші з місцевого бюджету, згідно з чим? Яким чином переплітаються інтереси приватних підприємств з комунальними?

Отже, одразу повідомляємо, що запит у міськвиконком з подібними питаннями надсилався Кременчуцьким Антикорупційним центром. За словами активістів, відповідь не надали й досі.

Тож представники активістів "За чистий Кременчук" вирішили попитати щастя й собі. Тож запит з таким змістом уже надійшов до міськвиконкому:

 

Запит

Керуючись Законом України «Про Доступ до  публічної  інформації»

Прошу:

 1. Надати для ознайомлення « Розпорядження Кременчуцької Міської Ради  № 1043 від 06.07.1993 р.  «Про оголошення міського парку - «Парку Залізничників  та надання статусу «Комплексної пам’ятки  природи»

 2. Рішення № 299 від 03.04.1997р. «Про реконструкцію  парку Залізничників  - об’єкта природо-заповідного фонду»  з наданням  плану реконструкції  парку

 3. Рішення Полтавської обласної Ради народних депутатів від 20.12.1993р.  «Про оголошення парку Залізничників «Комплексної пам’ятки природи місцевого значення»

 4. Надання проекту  реконструкції зелених насаджень на замовлення екологічного відділу Кременчуцької міської Ради 1997 року.  Керівник розробки проекту Нікіфоров В.В. (м. Харків)

 5. Надати інформацію, чи дійсний проект реконструкції зелених насаджень від 1997 року. Якщо так, то чому зараз не впроваджуємо цей проект. Якщо ні, то чому не дійсний проект науковців, та за яким проектом зараз відбувається реконструкція «Міського Саду» та надати новий проект (якщо такий є в наявності)

 6. Надати інформацію, коли останній раз був здійснений огляд науковцями дерев у Міському Саду. Чи оглядали старі дерева фітопатологи та арборологи? Які приписи надані для продовження життя деревам та їх лікуванню?

 7. Коли востаннє було здійснено перепис  та інвентаризацію основного фонду Міського Саду. 

 8. Які  впроваджуються заходи для лікування дерев та коли останнього разу це проводилося.

 9. Надати відомості по бухгалтерській звітності, коли і як  було поставлено на облік лебедів, качок (з 2016 р), як фіксувався та документувався приплід (качок, лебедів), їх кількість.

 І надати інформацію, де зараз знаходяться діти лебедів та качок, які були народжені з 2016 року.

 1. Надати інформацію, скільки витрат іде на харчування та догляд за качками та лебедями у Міському Саду з 2016 року і до осені 2017 року.

 2. Надати інформацію, за чий кошт придбані в’єтнамські свині, які були в Міському Саду.

 3. Надати відомості, за чиїм дорученням ці свині були розміщені та надані дозволи на їх розміщення.

 4. Надати інформацію, за чий кошт придбано та встановлено огорожу для тварин (свині, косулі та інша живність)  та будинки для них.

 5. Надати інформацію, де зараз знаходяться в’єтнамські свині, які були вивезені з Міського Саду.

У разі великої кількості друкування документів прошу надати можливість ознайомитись із документами особисто та здійснити фотофіксацію документів.

 

Текст запиту кременчужани вирішили оприлюднити для того, щоб збільшити шанси на отримання відповіді. Маємо надію на те, що влада таки розсекретить дані, які стосуються управлінської діяльності директора комунального (не приватного!) Міського саду. 

А відповіді на ці питання стануть поясненням, чому так не любить журналістів та активістів нашого міста Віталій Дедюрін, який з метою тиску на журналістів порозвішував фотографії журналістів на собачих будках для свиней. 

Згодом "Програма Плюс" розповість про запити до інших парків міста.

________________________________________________________________________________________________

 

 

  

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1347 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2339 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2962 0