Дифтерія атакує Україну. Чи готові кременчуцькі медзаклади до спалаху вкрай небезпечної хвороби?

В Україні набирає обертів дифтерія – небезпечне інфекційне захворювання, смертність від якого дуже висока. Тож медики радять не вагатися і довго не тягнути зі щепленням проти дифтерії. У комунальних медзакладах Кременчука необхідна сироватка є.
Паніка з приводу цієї тяжкої хвороби виникла у жовтні, коли на Закарпатті зафіксували три випадки захворювання на дифтерію, а 12 аналізів студентів, які контактували з хворими, показали позитивний результат.
Загалом в ужгородські інфекційні лікарні було госпіталізовано аж 15 громадян.
Іще один хворий — 9-річний школяр у Києві. На щастя, стан його здоров'я наразі задовільний.
За інформацією МОЗ, в Україні низький рівень охоплення щепленнями від дифтерії — 70% вакцинованих дітей, а рівень ревакцинації дорослих — іще нижчий.
Як повідомив директор департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак, в області є достатня кількість безоплатної вакцини від дифтерії.
"Батьки повинні перевірити, чи має дитина щеплення, і вакцинуватися самим, якщо вони цього ще не зробили. Необхідні відповіді надасть сімейний лікар. Якщо є питання до виробника безкоштовної вакцини, то людина може придбати іншу вакцину в аптечній мережі. Ми зі свого боку проводимо інформування населення і підкреслюємо, що альтернативи щепленню немає", - розповів Віктор Лисак.
На сторінці Міністерства у Facebook, у повідомленні про випадок захворювання на дифтерію українського студента з Індії, міститься статистична інформація. Станом на 1 жовтня 2019 року в Україні є більше 190 флаконів сироватки від дифтерії, які надані у вигляді гуманітарної допомоги ВООЗ і розподілені в усі області.
"Програма Плюс" вирішила дізнатися, чи є сироватка від дифтерії в некомерційних лікарнях Кременчука.
Згідно з інформацією, яка оприлюднена на сервісі "Рoltava.liky.ua", вакцина для профілактики дифтерії та правця - АДП-М (адсорбована дифтерійно-правцева вакцина зі зменшеним вмістом антигена) є в кількості 8 700 доз у дитячій лікарні, що на вул. Павлова:
Загалом станом на 22 жовтня 2019 року в Кременчуці є 4 853 дози вакцини АКДП, 17 доз АДП та 10 358 доз АДП-М:
Довідково. Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання. Воно передається повітряно-крапельним шляхом (рідше через предмети побуту, якими користувався хворий) і призводить до запалення найчастіше слизових оболонок, загальної інтоксикації й ураження серцево-судинної та нервової систем. Перші симптоми дифтерії нагадують ангіну: підвищення температури, біль у горлі, ускладнення дихання та ковтання, осиплість голосу.
Проте одна з головних ознак — це наліт на уражених інфекцією органах. Зазвичай це мигдалини.
Перші 2-3 дні захворювання цей наліт буде білого кольору, але з часом стає сірим або жовто-сірим. Якщо хворий спробує видалити цей наліт, то утвориться рана, яка почне кровоточити, але через деякий час на цьому місці знову з’явиться сіро-білий наліт.
Крім того, при захворюванні дифтерією з’являється специфічний запах із рота, збільшуються лімфатичні вузли та набрякає слизова оболонка носоглотки.

Коментарі
Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись