Новини з 1996 року

Деякі виборчі дільниці на Полтавщині були недоступними для людей з інвалідністю. ФОТО

Валерія Макряшина 21 квітня 2019 19:35 362 0

Пандусами не обладнали ДВК в 13-ти населених пунктах Полтавщини.

У Полтавській області спостерігачі масово фіксують проблеми з забезпеченням вільного потрапляння на дільниці людей з інвалідністю. Про це повідомили активісти ГМ "Опора" в мережі "Facebook". 

Подібні випадки зафіксовані в Полтавському, Кременчуцькому (ДВК №530998, ДВК №530402, ДВК №531084, ДВК №531062), Глобинському, Гребінківському, Карлівському, Кобеляцькому, Новосанжарському, Машівському, Чутівському, Миргородський, Решетилівському, Козельщинському, Зінківському районах. 

Громадська омбудсменка із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА в Полтавській області Валентина Буглак повідомила що проблема з забезпеченням доступу людей з інвалідністю є досить поширеною по всій області.

«Технічні вимоги для приміщень, які використовуються для голосування визначені постановою ЦВК №5 від 19.01.2012 року та передбачають облаштування пандуса. Проте, органи місцевого самоврядування не завжди мають відповідні приміщення. Навіть, якщо дільниця не має пандусу, вони не мають навіть дзвінка, щоб звернутись до членів комісії, щоб ті забезпечили доступ виборця до зали для голосування. До наступних виборів ОПОРА буде звертатись до ОВК, щоб права для всіх громадян були забезпечені інклюзивно», – говорить Валентина Буглак.

 

 

Згідно з частиною 4 статті 2 Закону України «Про вибори Президента» будь-які прямі або непрямі привілеї або обмеження виборчих прав громадян України за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками забороняються. Не допускаються обмеження щодо участі громадян у виборчому процесі, крім обмежень, передбачених Конституцією України та цим Законом.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1263 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1926 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2462 0