Новини з 1996 року

Деякі питання про зуби мудрості цікавлять багатьох людей

pplus 29 вересня 2020 07:20 191 0

Треті моляри, "вісімки", або зуби мудрості — своєрідний "привіт", що дістався нам від наших пращурів. Щелепи в них були набагато ширшими за наші й зубів, які пережовували б їжу, потрібно було більше. За минулі тисячоліття форма щелепи змінилася, місця для зубів стало менше, а "вісімки" досі прагнуть зайняти своє місце, спричиняючи господарям чимало незручностей. Чи дійсно вони марні? Чи потрібно їх видаляти чи можна потерпіти? І взагалі, що робити з зубами мудрості?

Зуби мудрості — "декоративні" зуби?

Не зовсім. Справді, з "вісімками" або без них здатність до пережовування їжі практично не зміниться, але якщо зуби мудрості не заважають зростанню інших зубів, не травмують слизову щік і не провокують неприємні відчуття, краще їх залишити. Зокрема й тому, що саме ці "крайні" зуби особливо зручно використовувати як опору для фіксації моста — на жаль, багатьом з нас це може стати в нагоді в майбутньому.

Чи впливають зуби мудрості на овал обличчя?

Це поширений міф, який не має під собою ніяких підстав. Люди вважають, що нібито зуби мудрості "підтримують" овал обличчя, і якщо їх видалити, він "попливе". "Вісімки" розташовані всередині щелепи і ніякого впливу на форму обличчя не мають.

Чи можуть зуби мудрості впливати на прикус?

Можуть і дуже серйозно. Лише в одному випадку зуби мудрості не мають на прикус ніякого впливу — якщо ростуть і розвиваються абсолютно нормально. А ось якщо вони так і залишаються всередині ясен або ростуть, але криво, то рано чи пізно вплинуть на положення усіх інших зубів у щелепі — і, найімовірніше, не в кращий бік.

Коли зуби мудрості ростуть, завжди боляче — і це нормально?

Зуби мудрості — єдині чотири зуби в нашій щелепі, в яких немає молочних "прототипів". І їх прорізування практично завжди пов'язане з неприємними відчуттями: підвищенням температури тіла на 1-2 градуси, набряканням ясен, їх запаленням, болем і труднощами під час ковтання та навіть запаленням підщелепних лімфовузлів.

Однак часто зростання і прорізування "вісімок" може бути пов'язане з певними патологіями. А це може бути небезпечно. Іноді зростання цих зубів супроводжується виділенням гною або крові з ясен, травмами язика і щоки, набряканням щоки й іншими дуже неприємними відчуттями. Терпіти їх у жодному разі не можна, потрібно відразу ж записатися до стоматолога.

Чи потрібно їх видаляти?

Якщо зуби нормально ростуть, якщо не спричиняють ніякого дискомфорту і ніяк не впливають на сусідні зуби та на м'які тканини порожнини рота, то немає ніякої необхідності у видаленні. Фактично є тільки три випадки, коли лікарі однозначно рекомендують видаляти "вісімки": ретенція (зуби повністю або частково приховані в кістках або м'яких тканинах), дистопія (якщо зуб розташований неправильно відносно всього зубного ряду) або патологія, яка об'єднує обидва стани. У всіх інших випадках зуби мудрості цілком можна зберігати — знадобляться!

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле Кременчука: яким було наше місто на початку цього тисячоліття? ФОТО 246 0
Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 610 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1348 0