Новини з 1996 року

Десять мільйонів для кременчуцьких сердечників за держпрограмою. А до чого тут Шаповалов?

Альбіна Козлова 22 грудня 2018 17:40 312 0

На засіданні виконавчого комітету Кременчуцької міської ради повідомили, що з державного бюджету виділяють 10 млн гривень субвенції для кардіологічного центру лікарні інтенсивного лікування "Кременчуцька", який працює там уже декілька років.

Напевно, міський голова мав на увазі державну програму співфінансування встановлення реперфузійних центрів у регіонах. Тоді не зрозуміло, до чого тут "допомога" нардепа Юрія Шаповалова, адже ця державна програма була затверджена Кабміном ще в лютому 2017 року.

Йдеться про закупівлю стаціонарного ангіографічного обладнання на умовах співфінансування з місцевих бюджетів, що передбачена Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання ангіографічного обладнання»

Таке поступове забезпечення реперфузійними центрами та ангіографами кардіологічних відділень має забезпечити післяопераційну реабілітацію пацієнтів.

У постанові також зазначено, що регіональні реперфузійні мережі розташовуються на території України так, щоб була можливість своєчасно доставити пацієнта до РЦ в автомобілі екстреної медичної допомоги протягом 2 годин. Для забезпечення повноцінного завантаження і своєчасного надання допомоги кожен центр повинен працювати на 0,3 – 1 млн населення в режимі 24/7/365.

У таких центрах кожен пацієнт, який потребує невідкладного стентування, забезпечуватиметься якісною і своєчасною діагностикою та ефективним і безкоштовним лікуванням. Відповідно до європейських протоколів лікування, стентування мають проводити в перші 2 години контакту пацієнта з медичним персоналом (максимум 12 годин від початку симптомів).

Станом на середину 2017 року в Україні працювали 22 центри у 18 областях, серед яких один - у місті Полтаві.

Мережа кардіоцентрів із сайту МОЗ

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 3760 2
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 152 0
У Кременчуці відкрили стелу, присвячену Герою Небесної Сотні Ігорю Сердюку. ФОТОрепортаж 359 0