Новини з 1996 року

Дешевшому розмитненню автівок на "євробляхах" бути, але не завдяки кременчуцьким нардепам

Валерія Макряшина 08 листопад 2018 17:30 1507 0

Верховна Рада підтримала нові правила розмитнення автомобілів з європейською реєстрацією в Україні.

За відповідний законопроект №8487 "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо оподаткування транспортних засобів" сьогодні, 8 листопада, в другому читанні і в цілому проголосували 250 народних депутатів. Варто відмітити, що народний депутат від Кременчука Юрій Шаповалов за цей законопроект свій голос не віддав, а нардеп Костянтин Жеваго взагалі був відсутній. 

 


Як повідомила під час виступу голова парламентського Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, після прийняття законопроекту в першому читанні було отримано 94 пропозиції від суб'єктів законодавчої ініціативи, з яких 8 були враховані повністю, а 6 - частково.

За її словами, закон передбачає введення базових ставок для автомобілів залежно від типу двигуна і його об’єму. Так, для бензинових двигунів об'ємом до 3000 і понад 3000 куб. см вводяться базові ставки відповідно 50 і 100 євро. Для дизельних двигунів об'ємом до 3500 і понад 3500 куб. см вводяться базові ставки відповідно 75 і 150 євро.

Також вводиться граничний коефіцієнт віку автомобіля, що становить 15. Тобто для автомобілів, вік яких перевищує 15 років, буде застосовуватися коефіцієнт 15.

За словами Южаніної, передбачається використання знижувального коефіцієнта 0,5 при розрахунку ставки податку за розмитнення раніше ввезених авто ("єврономерів"), якщо вона буде здійснена протягом перших 90 днів з дня набрання чинності законом. Раніше ввезені автомобілі з єврономерами можна буде перевести в режим імпорту, якщо буде сплачено штраф у розмірі 8500 грн.

Визначення акцизного податку для кожного транспортного засобу здійснюватиметься шляхом застосування до базових ставок акцизного податку коефіцієнтів.

Перший коефіцієнт визначається діленням об'єму двигуна відповідного транспортного засобу в куб. см на 1000 куб. см. Другий коефіцієнт дорівнюватиме кількості повних календарних років з року, наступного за роком виробництва відповідного авто, до року визначення ставки податку. При цьому для нових транспортних засобів коефіцієнт дорівнюватиме одиниці.

Під час обговорення поправок у Раді було зазначено, що зниження акцизів зачепить не тільки автомобілі на європейській реєстрації, які вже ввезені в Україну. Нові правила розмитнення поширюватимуться на всі автомобілі, які будуть ввезені в нашу країну після набуття законом чинності.

Крім того, документ скасує оподаткування кузовів для легкових транспортних засобів.

Також будуть скасовані тимчасово встановлені особливості оподаткування легкових авто, вироблених після 1 січня 2010 року.

Приклад розрахунку акцизного податку для авто з бензиновим двигуном:

об'єм двигуна - 2000 см куб., рік випуску авто - 2011 року (повних 6 років)

50 (євро) × 2 (2000 см куб./1000) × 6 (років) = 600 євро.

Приклад розрахунку акцизного податку для авто з дизельним двигуном:

об'єм двигуна - 1 600 см куб., рік випуску авто - 2009 (повних років 8)

75 (євро) × 1,6 (1600 см куб./1000) × 8 (років) = 960 євро.

При цьому комітет з питань податкової політики запропонував удвічі зменшити податок для автомобілів, які будуть розмитнені в Україні протягом двох місяців після прийняття законів про єврономери.

Таким чином, у кожного автолюбителя буде 180 днів після набуття законом чинності, щоб оформити своє авто. Якщо це зробити в перші 90 днів — ставка буде 0,5.

Протягом наступних трьох місяців діє стара ставка, але без штрафних санкцій.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись