Новини з 1996 року

Дешеві вбивці медицини: геноцидне рішення мера Малецького по стоматполіклінікам прийняли. Як все було!

Валерія Макряшина 12 жовтня 2018 11:00 1478 0

11 жовтня на пленарному засіданні сесії міськради депутати вирішили долю двох комунальних стоматполіклінік. І вирішили вони це питання зовсім не на користь громади, зокрема медичних працівників - стоматологів, які підпали під скорочення, яким, простіше сказати, вказали на двері. 

Варто також відмітити, що питання знищення цих двох стоматполіклінік у Кременчуці порушувалося не раз і не два: проводили комісії, збирали підписи, влаштовували акції протестів, громада виходила на мітинги під міськраду, однак людей ніхто не почув. Не почув, бо приміщення дорожчі й справа зовсім не в реформах, а в грошах. 

До цього голова депутатської комісії з питань охорони здоров'я Денис Терещенко заявив, що рішення, яке мер просить підтримати, досить жорстке по відношенню перш за все до людей, адже 138 працівників стоматполіклінік звільнили. 

"У вас зуби не болять? Так можуть робити лише бездушні люди. Ми мали створити нові підприємства, розібратися в штатному розписі, поспілкуватися з тими, кого хочемо звільнити, що буде з приміщеннями. А у нас усіх "запихають" на Київську, наче вона гумова", - сказав депутат. 

За його словами, реформування почали зарано, й у разі прийняття програми вона принесе не дуже хороші, більш того, невиправні наслідки для стоматологічної галузі міста. 

"Що ж ми робимо? Потрібно було знищити тих керівників, які допускали приписки й благодійні внески. Наша комісія знайшла сили сказати НІ! Ви знайшли наглість не послухатися профільної комісії. Зуби будуть боліти у всіх", - додав Д. Терещенко. 

Депутат та одна з організаторок акцій проти геноцидного рішення мера Малецького щодо стоматполіклінік Оксана Піддубна вийшла до трибуни, аби представити велику купу листів-звернень від мешканців міста з проханням залишити в спокої та не знищувати ці дві медичні установи. Вона зазначила, що немає сенсу ставити питання до проекту рішення, який побудований задля знищення комунальної стоматології в цілому.

"Ви можете увійти в історію вбивцями стоматмедицини. Шановні, деякі з вас продаються занадто дешево. Депутати цього скликання -  дешеві вбивці медицини. Вони вбивають громаду. Зараз вони дійшли до лікарів, а потім будуть учителі!..

Я не можу повірити, що Малецький став ручним, став убивцею", - заявила О. Піддубна.

Ще одна депутатка та член профільної комісії Ганна Павленко також питала, чому такий поспіх з реформою, яка, на її думку, недопрацьована. Вона навіть внесла пропозицію відкласти це питання до наступної сесії, натомість створити робочу групу, члени якої займатимуться тими людьми, які залишаться без роботи внаслідок реформи, особливо медпрацівники передпенсійного віку, адже їм буде складно потім працевлаштуватися. 

Голова бюджетної комісії Олександр Плескун у свою чергу заявив, що він за реформи, бо це рух уперед, але якщо ці реформи мають негативні наслідки для людей, то це вже проблема. Він поцікавився, чи мають право депутати вирішувати долю людей - чи мають право їх звільняти?  

"Друге питання - що буде з приміщеннями? А ще головна проблема – ми не були проінформовані щодо реформування. Нам потрібно було це питання з профільною комісією вивчати, а не гнати. Я про це питання дізнався два тижні тому й не зміг досконало вивчити... Давайте програму реформування приймемо в грудні", -  вніс пропозицію О. Плескун.

"Ми сперечаємося з вами з цієї теми вже більше двох тижнів. Кожен визначає аспекти, які прозвучали: що буде з мешканцями і як будуть надаватися ці послуги, що буде беспосередньо з тими працівниками, яких сьогодні звільняють. Протягом двох тижнів, щодня опрацьовуючи ці питання, ми не почули конкретних відповідей. Більше того, вся ця програма, яка пропонується нам до затвердження, має, повторюю, декларативний характер - "про все й ні про що". Порушувалися питання, що буде з приміщеннями: нам розповіли якісь наміри, але в мене питання: де це все затверджено в документі? Щоб ми мали змогу потім відповідально питати, чи справді це виконалося, чи ні..." - зазначила депутат Тетяна Сідерка. 

Вона також додала, що заява, в якій ідеться про те, що цією програмою унеможливлюється корупційна складова, - повна  БРЕХНЯ!

"Не можна приймати ті рішення, які просто знешкоджують, зламати дуже просто - відбудувати дуже складно. Ми наразі безпосередньо ламаємо те, що потім не побудуємо", - додала Сідерка. 

Свої завчені на зубок обгрунтування щодо необхідності прийняття питання про знищення - "реорганізацію" стоматполіклінік надав в.о начальника управління охорони здоров'я Кременчука - Максим Середа, якого вже було названо "могильником медицини".

 

 

За його словами, відділення з набережної переїде на перший поверх колишньої залізничної лікарні. Стоматологи з Молодіжного перебазуються до Четвертої поліклініки. 

"Чому ми раніше цього не робили? Коштів не було, адже одне відвідування стоматолога коштує 50-80 коп. Ми хочемо це змінити й дати більше коштів. Кадри - це неприємне питання. Але будь-яка реформа не проходить без скорочень. Усім медпрацівникам запропонуємо місця, але не всі хочуть іти туди, де є дефіцит кадрів. У стоматології є профіцит кадрів. Є потреба в дитячій стоматології", - зазначив М. Середа. 

Щодо питань приміщень, то їх лише, за словами М. Середи, передадуть комунальним медичним закладам. На набережній буде консультаційний центр, на Молодіжному – розташується амбулаторія сімейної медицини тощо. Але, як повідомили "Програмі Плюс" містяни, приміщення на набережній уже здали у оренду й буде там абсолютно не те, що обіцяє Середа.

Варто також відмітити, що документів, у яких ідеться про те, що буде в приміщеннях після реорганізаціїї, останній не надав. "Тріпати язиком можна про все що завгодно", - кажуть люди. 

Голова профкому медиків Олександр Скутін заявив, що коли отримав програму щодо стоматполіклінік, то був шокований. На що Малецький, як завжди, проспівав своє коронне: "Все буде добре".

Питання обговорювали понад годину, однак більшість, у тому числі й стоматологи, медики та кременчужани, знали, що воно було вирішено ще задовго до сесії, а голосування фіолетових депутатів, яких більшість, лише документально його підтвердило. 

 

 

 

Читайте також: Стоматологічна війна. Кременчужани продовжують обурюватися “покращенням” медицини у місті

Кременчуцьких стоматологів принесуть в жертву. Максим Середа про причини міської зубної «революції»

Увага! У Кременчуці вартість лікування зубів стане захмарною. Про депутатів та стоматологів

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись