Новини з 1996 року

Держслужби разом шукатимуть нелегальних працівників та "аліментників"

Ксенія Омельченко 21 січня 2019 17:15 360 0

Такий висновок можна зробити з останніх подій. Зокрема, сьогодні в Києві  відбулося підписання двох Меморандумів про співробітництво - між Державною службою зайнятості та Мін'юстом, а також між Державною службою України з питань праці та Мін'юстом.

У Мін'юсті з цього приводу зазначають, що тепер міністерство надаватиме органам Держпраці інформацію про випадки, коли неплатники аліментів, які офіційно ніде не працевлаштовані, насправді працюють та отримують заробітну плату в “конвертах” і таким чином ухиляються не тільки від сплати аліментів, а й податків.

Тоді інспектори Державної служби з питань праці зможуть приходити на такі підприємства з перевіркою.
 

“Це дасть можливість легалізувати заробітну плату аліментників, щоб вони заплатили борги перед дітьми, і навести лад на тих підприємствах, які дозволяють через “сірі” схеми порушувати українське законодавство, не платити податки”, - підкреслюють у Мін'юсті.
 

Планується, що підписані документи дозволять налагодити тісні зв’язки трьох відомств не тільки на центральному рівні, а й на регіональному. Зокрема, у всіх органах Держслужби зайнятості буде розміщена інформація про те, як варто діяти боржнику, який не має грошей на сплату аліментів, як йому знайти роботу. 

Заради спільної мети планує об'єднуватися і ДФС, але не з Мін'юстом, а з Держпраці, Мінсоцполітики та Національною поліцією.

Так, за словами в.о. заступника голови Державної фіскальної служби Євгена Бамбізова, коли відомство виявлятиме неофіційно працевлаштованих осіб, передаватиме цю інформацію до Мінсоцполітики, а там уже будуть проектувати її на отримання субсидій.
 

"Якщо людина, яка отримує субсидії, є офіційно безробітною, виникає логічне запитання. Вона отримує доходи, не вказує їх і незаконно отримує субсидії. Ми будемо співпрацювати з Держпраці, Мінсоцполітики та Національною поліцією", - сказав Бамбізов та висловив сподівання, що роботодавці проявлять соціальну відповідальність стосовно працівників.
 

Нагадаємо, цього року в Україні закінчився мораторій на перевірку бізнесу. А минулого тижня Кабінет Міністрів схвалив законопроект про перевірки субсидіантів.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись