Новини з 1996 року

Держпродспоживслужба: 25% шкільного меню не відповідає нормам. Усього недостатньо

Валерія Макряшина 08 лютого 2020 09:15 472 0

У Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів заявили, що 25% шкільного меню не відповідає нормам.

Про це повідомила пресслужба відомства.

Так, у 2019 році Держпродспоживслужба розглянула майже 13,5 тис. зразків двотижневого меню, які надаються організаторами харчування до територіальних органів служби для їх узгодження на предмет виконання норм натурального харчування дітей.

Близько 20% такого меню не було погоджено та направлено на доопрацювання.

При цьому в рамках зазначеної роботи спеціалісти відомства також аналізували щоденні меню-розклади для харчування дітей у навчальних закладах. Усього було опрацьовано майже 8 тис. меню, із них, як з’ясувалося, у 25% виявлено порушення щодо виконання норм натурального харчування.

За словами тимчасово виконуючої обов’язки голови відомства Ольги Шевченко, недотримання перспективного меню в закладах освіти спричинене, зокрема, обмеженим асортиментом харчових продуктів у цих закладах.

Також зазначається, що торік у школах норми харчування в середньому виконувались лише на 64-83%.

Зокрема, в раціоні харчування дітей недостатньо молока, масла вершкового, сметани, сиру кисломолочного, яєць, фруктів, соків, овочів, риби, м’яса. Калорійність добового раціону переважно забезпечується за рахунок продуктів із високим вмістом вуглеводів (цукор, крупи, макаронні вироби, олія), внаслідок чого не дотримується необхідне співвідношення в харчуванні дітей біохімічних складових раціону (білки, жири, вуглеводи), що свідчить про нераціональне та незбалансоване харчування дітей.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 471 0
Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 753 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 931 0