Новини з 1996 року

Державні виконавці вже готові до боротьби з неплатниками аліментів законними методами. ФОТО

Марина Баніт 26 лютого 2018 15:50 3871 0

В Україні набули чинності нові механізми примусового стягнення коштів з боржників.

"Програма Плюс" поспілкувалася з цього приводу з відповідними спеціалістами.

В усіх ЗМІ повідомлялося про прийняття нового закону з 5 січня 2018 року, який вносить суттєві корективи в життя боржників.

Так було відкрито сайт «Єдиний реєстр боржників».

Уже 6 лютого закон вступив у силу і реєстр почали заповнювати прізвищами боржників. У даному реєстрі як боржники по всіх судових постановах, так і боржники по аліментах.

Як повідомила в.о.  начальника Крюківського відділу ДВС Ольга Загорулько, у реєстр потрапляють неплатники аліментів, сума заборгованості яких перевищує 3 місяці.

- У разі примусової вимоги сплатити борг особа повинна буде сплатити ще й 10% виконавчого збору та витрати відповідно до виконавчого провадження.

 Тому ми закликаємо з метою економії власних коштів платити стягнення до моменту відкриття виконавчих проваджень, - закликала пані Загорулько.

Такі зміни дали виконавцям неабиякі  повноваження. Насамперед варто розуміти, що боржник у реєстр потрапляє автоматично. Виконавець, який бачить борг, автоматично вносить зміни в реєстр.  Для того, щоб боржника було виключено з реєстру, він має погасити заборгованість і надати відповідні докази про сплату виконавцю.

Після заборгованості за 3 місяці боржника вносять у реєстр, але після накопичення заборгованості більше ніж за 6 місяців виконавець може позбавити боржника права виїзду за кордон, також позбавити права на користування автомобілем, зброєю та на полювання. При цьому виконавцю не потрібне рішення суду, але він сам виносить мотивовану постанову державного виконавця.

Варто додати, що позбавлення права керувати не стосується тих, для кого це джерело доходу. Для цього треба надати докази, що людина заробляє гроші водієм. Але в такому разі стане зрозуміло, з якого джерела доходу стягувати аліменти.

Ще неабияким сюрпризом для боржників стали примусові соціальні роботи. Юлія Тітова, начальник Автозаводського відділу ДВС міста Кременчука, пояснює:

- Гроші, зароблені на соціальних роботах, будуть іти на погашення заборгованості по аліментах. Але якщо боржник буде ухилятися від сплати заборгованості, до нього може бути застосовано арешт з розрахунку 15 годин робіт - це 1 доба арешту. Щоправда, на такі роботи не можна посилати інвалідів 1 та 2 групи, вагітних жінок.

Варто додати, що закон торкнувся і межі мінімальних аліментів. Тобто аліменти раніше  не могли бути менше ніж 30% від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, то на теперішній час можуть бути нараховані не менше ніж 50%. Тож на питання, що робити тим, у кого в судових постановах прописано за старим законодавством, що аліменти стягуються не менше 30%, відповіла начальник Кременчуцького районного відділу ДВС Лілія Дусмурадова:

- У 182 статті Сімейного Кодексу України сталися зміни. Тому в тих випадках, коли в постанові суду прописано, що аліменти стягуються у частці не менше 30%, склалася неоднозначна ситуація. Тобто аліменти продовжують нараховуватися за постановою. Тож на практиці стягувачі звертаються за рішенням до суду для зміни мінімальних аліментів із зазначенням «не менше 50%».

"Програмі Плюс" вдалося запитати думку кременчужанки Оксани, яку зустріли в коридорі виконавчої служби, про нововведення. Зовсім молода на вигляд дівчина має двох діточок. На жаль, уже доводиться стикатися з тим, що таке аліменти і борги по них батька дітей.

 - Сподіваюся, це змусить платити боржників, бо дуже важко без цих коштів, - розповідає пані Оксана.

До речі, в Кременчуці - більше трьох тисяч боржників по аліментах. Серед злісних неплатників є і жінки.

У виконавчій службі спеціалісти повідомили, що з новим законодавством боржники почали виплачувати борги.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле Кременчука: яким було наше місто на початку цього тисячоліття? ФОТО 249 0
Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 611 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1350 0