Новини з 1996 року

Державні таємниці в мерії не захищені, а секретні документи - в зоні ризику. Результати перевірки СБУ

Валерія Макряшина 06 листопад 2018 09:15 1526 0

Суддею Автозаводського районного суду м. Кременчука Ліною Обревко днями було розглянуто матеріали, які надійшли з Управління Служби безпеки України в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності державного службовця - завідуючого сектора з питань мобілізаційної роботи апарату міського голови виконавчого комітету Кременчуцької міської ради.

Держслужбовця було обвинувачено за вчинення адміністративного правопорушення за п.6 ч.1 ст.212-2 КУпАП (порушення законодавства про державну таємницю). 

Згідно з інформацією з Єдиного державного судового реєстру, в ході проведення з 06.09.2018 по 13.09.2018 комісією УСБУ в Полтавській області у виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради Полтавської області контрольної перевірки стану охорони державної таємниці було встановлено, що державний службовець, маючи допуск до державної таємниці, не вжив необхідних заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та не здійснював контроль за охороною державної таємниці в зазначеній установі.

Зокрема комісією Управління під час перевірки було встановлено, що у виконавчому комітеті не в повному обсязі виконані висновки комісії Департаменту охорони державної таємниці та ліцензування Служби безпеки України. В порушення п. 32 Порядку реорганізації режимно-секретного органу установи не погоджено з УСБУ в Полтавській області.

Також у результаті перевірки було виявлено, що у виконавчому комітеті виконуються невластиві функції, які суперечать вимогам Порядку (організація та ведення мобілізаційної роботи, облік несекретних мобілізаційних документів тощо).

В порушення п.п. 41,42,731 Порядку за результатами перебування 16.08.2018 у м. Кременчуці та зустрічі членів делегації Республіки Казахстан з керівництвом міста чиновником не було організовано підготовку та направлення до УСБУ в Полтавській області звіту про виконання прийому іноземців.

Також було виявлено порушення стосовно приміщення для зберігання секретних документів та роботи з ними. Воно не обладнане автоматичною пожежною сигналізацією, хоча там цілодобово зберігаються матеріальні носії секретної інформації. 

Разом з цим пропускний режим, запроваджений у виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради, не в повному обсязі відповідає вимогам Порядку та не запобігає проникненню на її територію сторонніх осіб, несанкціонованому обігу МНСІ та внесенню (ввезенню) технічних засобів фіксації без відповідного дозволу.

В порушення п.п. 244,262,341 Порядку для зберігання секретних мобілізаційних документів в РСО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради використовується окрема робоча папка, яка не зареєстрована в журналі обліку сховищ установи.

Також відсутній затверджений міським головою перелік секретних мобілізаційних документів, що зберігаються в зазначеній робочій папці.

Таким чином бездіяльність чиновника призвела до порушення ряду вимог статті 23, 37 Закону України «Про державну Таємницю» й відповідних пунктів, які свідчать про невжиття ним заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці, незабезпечення контролю за охороною державної таємниці у виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради. 

На судове засіданні працівник виконкому повторно не з'явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку. В матеріалах справи знаходиться його пояснення, в яких він просив розглядати матеріали справи без його участі у зв'язку з постійною зайнятістю на роботі та необхідністю постійного перебування на робочому місці. З протоколом згоден.

Дослідивши матеріали справи, суддя дійшов висновку, що в діях чиновника наявні ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого п. 6 ч.1 ст. 212-2 КпАП України, за якою це правопорушення кваліфікується як невжиття заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та незабезпечення контролю за охороною державної таємниці.

Тож рішенням судді завідуючого сектора з питань мобілізаційної роботи апарату міського голови виконавчого комітету Кременчуцької міської ради було визнано винним у  вчиненні правопорушення, передбаченого п. 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП. Щодо нього було застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 510 гривень. Також суд постановив стягнути з нього судовий збір у розмірі 352 грн 40 коп.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 376 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1118 0
Фестиваль краси та грації: кременчуцька виставка-ярмарок зібрала тисячі відвідувачів. ФОТО 821 0