Новини з 1996 року

Держава відтепер регулює ціни на ліки, чи варто радіти?

Марина Баніт 24 січня 2017 17:07 527 0

Ось тепер заживемо по-новому! МОЗ затвердило гранично-оптові ціни на  89 видів лікарських засобів за дорученням уряду.

Держрегулювання застосують до ліків за трьома напрямами – серцево-судинні захворювання (65% від загальної смертності в Україні), цукровий діабет другого типу (хворіють 1 млн українців), бронхіальна астма (суттєво впливає на якість життя 210 тисяч пацієнтів працездатного віку).

"Від 1 лютого реалізація ліків в аптечних закладах вище граничної ціни з урахуванням граничних надбавок (оптової та роздрібної) та ПДВ буде неможливою. ПДВ на лікарські засоби та медичні вироби зменшиться до 2-5%. Уряд встановлює максимальну гуртову торговельну надбавку на продаж ліків 5% з урахуванням усіх податків та зборів та максимальну роздрібну торговельну надбавку на продаж ліків на рівні 15% з урахуванням усіх податків та зборів", - ідеться в повідомленні МОЗ.

"Референтну ціну на ліки в Україні встановлено залежно від цін на подібний лікарський засіб у п'яти сусідніх країнах – Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії. Визначення граничної оптово-відпускної ціни відбувається шляхом визначення найменшої референтної ціни одиниці лікарської форми кожної сили дії значень вибірки відповідних цін у референтних країнах з офіційних джерел уповноважених державних органів референтних країн", - пояснює МОЗ.

Можливо, це українцям не допоможе з огляду на те, що ціни беруть з сусідніх країн. Краще зарплати брали б за приклад звідтіля та соціальні виплати. Тоді можна було б порадіти таким діям уряду. А так краще людей не доводити до хвороб, а їх попереджати. Та на здорових людях бізнес не побудуєш. Лишається радіти тому, що є.

 

Теги: Новини КременчукаЛіки

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 480 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 722 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 749 0