Новини з 1996 року

Держава дає кредити на енергозбереження, а кременчуцькі віконники розвалюють житло. Досвід кременчужан

Марина Баніт 24 травня 2017 13:23 700 0

До редакції "Програми Плюс" звернулася кременчужанка. Вона розповіла історію про те, як зіткнулася з халтурниками, які нанівець зводять враження від державного подарунку – відшкодування частини вартості кредиту на пластикові вікна та елементи енергозбереження.

Почала розповідь авторка так:

«Вирішили з чоловіком у приватному будинку, що знаходиться поблизу Кременчука, встановити вікна, всього – 6.

 Дізнавшись про програму Державної підтримки енергозбереження «Теплі кредити», зраділи такій можливості. Тож звернулися до банку на консультацію та дізналися, що зможемо отримати 35% відшкодування від суми кредиту

Наступним важливим кроком було не помилитися з вибором компанії-надавача товарів та послуг. Тож порозпитували у друзів, хто що знає про те, де якісно вікна ставлять. Одні знайомі сказали, що брали вікна у фірми, що знаходиться на вулиці Цюрупи, і дуже задоволені, але, на жаль, не пам’ятають точну назву. А ми не знали, що може трапитися те, що сталося згодом.

Тож не зволікаючи пішли за тією адресою. Працівники фірми, куди ми потрапили, прийшли додому, зробили заміри, оформили відповідні документи про замовлення. Ці документи ми віднесли до банку. Кредит оформлений – чекаємо.

Нас попередили, що термін виконання замовлення - 2 тижні. Тож у зазначений строк вікна привезли.

І тут усе почалося.

Одразу з’ясувалося, що вікна менші за розміром на 5-10 сантиметрів.

Ми розгубилися, почали з ними сваритися, але вони переконали, що зроблять усе так, що нічого не буде помітно.

Чоловік у мене не любить сваритися, тому вирішили піти на їхні вмовляння. І під час цих перемовин з’ясувалося, що ця фірма зовсім не та, яку рекомендували друзі. Фірма з добрими відгуками переїхала не так давно, а на їхнє місце заїхали ці халтурники.

Але біда з цією горе-фірмою тільки починалася».

Чоловік авторки був присутній при монтажі вікон, він не професіонал, але добрий господар. Вікна самостійно ніколи не монтував, але щось таки розумів у деяких очевидних аспектах.

І тут монтажники відверто, по-простому заявили, що в них немає необхідних інструментів для демонтажу старих вікон.

 Тож власнику будинку прийшлося дати їм свої інструменти, у тому числі перфоратор. Далі вони почали розтрощувати стіни так, що господар був змушений, рятуючи житло, самостійно випилювати вікна, виконуючи їхню роботу.

 Як з’ясувалося, ці монтажники були залучені з іншої фірми, тому приїхали без нічого. Після демонтажу та встановлення 2 вікон терпець чоловіка увірвався і він затребував або належно виконати роботу, або прислати тих, хто зможе це зробити.

 Отже ці «спеціалісти» пішли, а через деякий час приїхала інша «бригада». Вже нові монтажники продовжували капостити в хаті.

Вони виконали залишок поставленого завдання - встановити ще 4 вікна, зробити 6 підвіконь та відливи.

 - Але краще б ми до них взагалі не звернулися спочатку! – шкодувала клієнт горе-фірми.  В результаті роботи у щілині під вікнами ще й досі завиває вітер. Підвіконня розлізлися хто куди – косо та криво зсунулися після монтажу через деякий час. Також відливи зовні будинку, вочевидь, не відповідали розмірам вікна. Після довгих дорікань з власником горе-фірми єдине, що вдалося, це добитися переустановки відливів. Щілини, з яких дме вітер, запінювати він відмовився. На нарікання, що гроші заплачені за відверту халтуру, ніяк не відреагував.

Отже, енергозберігаючі вікна, встановлені за державною програмою відшкодування часткової вартості кредиту, виглядають, м’яко кажучи, дивно. Таке враження, наче вікна самі по собі та навколо тримаються лише на піні. Але у піні великі щілини, з яких віє холодом.

Ось так кременчуцькі віконники зробили мені подарунок до дня народження, каже авторка. Лишили суцільне розчарування та вікна у жахливому стані. Ніякого енергозбереження, бо зі щілин дме так, що стало холодніше, ніж зі старими. І часу на цю тяганину пішло стільки... Хоч бери та звільняйся з роботи, щоб за ними стежити та роботу замість них виконувати.

Варто додати, що авторка звернення просила донести дану інформацію до населення, щоб попередити кременчужан про можливість такого розвитку подій. Далі хотілося б привернути увагу місцевої влади. Якщо держава виконала свою частину обіцянки, то з подібних віконників-халтурників треба питати суворо за їхнє зобов’язання надати якісні почлуги. Також треба зауважити, що це не просто програма з монтажу вікон, але програма з енергоефективності. Тобто ситуації, коли стало холодніше в квартирі після проведення заходів енергозбереження, в принципі бути не може.

Тож прохання до влади - вплинути на халтурників та повідомити про те, що з цим робити. 

 

 

Теги: Вікна

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 3760 2
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 152 0
У Кременчуці відкрили стелу, присвячену Герою Небесної Сотні Ігорю Сердюку. ФОТОрепортаж 359 0