Новини з 1996 року

Депутати вимагають створення над медиками наглядових рад , які контролюватимуть благодійність

Марина Баніт 05 жовтня 2017 15:08 445 0

Сьогодні на комісії з питань бюджету та фінансів, яка проходила в міськвиконкомі, присутні розглядали питання медицини. В рамках того, що об'єднана з двох в одну лікарня "Кременчуцька" незабаром повинна мати статут та нормативні положення, торкнулися й питання благодійних внесків.

Так депутат Людмила Котляр поставила влучне зауваження: як може бути прописано в статуті, що лікарня є некомерційним комунальним закладом у той самий час, як за все збираються гроші.

"Згідно із Законом України, у нас безкоштовна медицина! Я була в поліклініці й отримала перелік, причому ніким не затверджений! Так ось, людина, яка отримує мінімалку 3200, має викласти "мамо, не горюй" скільки грошей! Яке ж це покращення?

Також вона додала: "Є інше питання: коли йдеш до лікаря, треба взяти талончик, але що робити, коли талончика в цей час немає, як перебути увесь цей час? У нас сімейний лікар діагностує без рентгену, а вузький спеціаліст тільки те й робить, що виписує направлення на додаткове обстеження і знову відправляє туди ж до сімейного лікаря. Крім хамства і цинізму, я в цій поліклініці не бачу нічого, як і в інших. Тож повертаючись до першого - про питання некомерційності, хто буде відповідати за це та контролювати ці комерційні ціни в некомерційному закладі? Хто взагалі зробив цей список? Самі собі написали якісь ціни і самі їх контролюєте... без наглядової ради".

На це Дмитро  Петращук повідомив, що є лише один документ, затверджений Полтавською облдержадміністрацією, який чітко затверджує перелік платних послуг.

Але разом з тим Петращук пояснив, що не заборонені благодійні внески!

На це пані Котляр перепитала:

"Я розумію, прийшла людина і заплатила 10-20 гривень, якщо може, але коли їй кажуть: заплатіть 300 гривень, інакше ми вам послугу не надамо, то це вже як? Це ж БЛАГОДІЙНИЙ внесок!!! А як так, що його суму фіксують заздалегідь?"

"А чому немає наглядової ради? Написано, що майно лікарні належить громаді".

Петращук пояснив, що гроші надходять на рахунок.

"А як ви вирішуєте, куди їх направити - на обладнання чи на покращення умов праці персоналу? Хто може ще перевірити, проконтролювати, куди ви гроші витрачаєте?" - продовжила лікар.

Тоді слово взяла депутат Тетяна Сідерка, яка пояснила, що  робоча група комітету Верховної Ради  дала рекомендацію про обов'язкове створення в реформованих та реорганізованих закладах управління охорони здоров'я наглядових рад для забезпечення прозорості та обліковості. Тож ви повинні ці рекомендації застосувати.

Отже вирішили, що управління охорони здоров'я підготує проекти рішень про створення наглядових рад на наступну зустріч. 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись