Новини з 1996 року

Депутати Полтавської облради вдарили по Нафтогазу через бізнес. Про газ, ціни та тендери

Олександр Курилов 05 листопад 2018 15:32 242 0

Надалі є відповідь на запитання, чому більшість депутатів Полтавської обласної ради, й мова тут у першу чергу про бізнес-партію з назвою «Батьківщина», роблять дві несумнісні речі.

Несумісні, бо, як відомо, ці нинішні «реформатори» з Полтавської обласної ради за останні два роки 68 разів відмовили державній компанії «Полтавагазвидобування», представники якої просили виділити ділянки для видобування газу.

За наслідками 68 відмов у державній компанії недоотримали 4 мільярди гривень.

Але є інший бік цієї справи. Депутати, при  тому, що всі газові родовища обласні, вони їх усе одно віддають, але в приватні руки, при цьому вимагають зменшити вартість газу.

Мова про недавню прес-конференцію заступника голови Полтавської облради Холода, де чоловік не моргнувши оком робив висновки, що «заборона видобування власного газу не впливає на його ціну».

І цей бізнес-чиновник на своїй прес-конференції багато чого говорив, зокрема про те, що «Укргазвидобування» везе до нас, у Кременчук, свій шлам, якого ніхто в очі не бачив.

Однак усе-таки думка бізнесмена-заступника голови Полтавської облради, що заборона видобування власного газу не впливає на його ціну, – більш цікава.

Більш цікава, бо таке бачення чиновника ламає всі світові економічні закони, які говорять, що чим більше пропозицій з продажу, тим менша ціна, а не навпаки.

А перевірка тут досить проста. І вона пояснює, чому депутати Полтавської облради виділяють ділянки для видобування газу структурам бізнесмена Фукса чи ще комусь, але ніколи – державному підприємству.

І з цього приводу є така річ як сайт «Прозорро», «Антикорпуційний монітор» та інші, які дозволяють більш точно зрозуміти відповідь на запитання, чому в нас у пріоритеті бізнес на газу.

А для такого слід подивитися, хто саме газ у нашому Кременчуці купує й за якою ціною.

Тож відкриваємо Інтернет і дивимося.

Ось купує в Харківського приватного підприємства «Укртранссервіс-груп» природний газ з транспортуванням Кременчуцький обласний спеціалізований будинок дитини Полтавської області.

Купує його 25 тисяч кубічних метрів (у дітей має бути тепло) за 318,4 тисяч гривень, або один куб газу за 12 гривень 73 коп.

Та ми ж пам’ятаємо висновки представника «Батьківщини» в облраді, що заборона на збільшення власного видобування для державної компанії на ціну газу в Україні не впливає.

Однак реальність у цій справі інша.

Ось Кременчуцький льотний коледж завдяки Національному авіаційному університету  купує «…природний газ виключно для виробництва теплової енергії для надання послуг з опалення та постачання гарячої води населенню».

Однак коледж купує цей газ не в приватного харківського підприємства, але прямо в НАК «Нафтогаз», якому підпорядковане «Полтавагазвидобування».

І в цьому випадку сплачує 41,5 тисяч гривень за 7 тисяч кубів, або по 5,93 грн за кубічний метр.

Звісно, там ще буде доповненням ціна за транспортування, але в будь-якому випадку купівля газу в державній структурі для бюджетної організації буде більш економною справою, ніж купувати його в приватних структур.

Останнє, що слід сказати, –  погано, що всі бюджетні організації не можуть купувати газ у державного «Нафтогазу». В такому випадку тепло для шкіл, будинків дитини коштувало б дешевше.

Але й купити газ у державної компанії дешево – неможливо. Ми ж пам’ятаємо, чому і як депутати Полтавської облради роблять усе, аби державна компанія добувала менше газу на теренах Полтавщини.

І розуміємо, що ті, кому дешевого товару не вистачило, підуть купувати його втридорога.  

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись