Новини з 1996 року

Депутати побоюються, що здорожчання електрики "придушить" рух тролейбусів та вуличного освітлення

Андрій Михайленко 02 березня 2017 12:25 655 0

Депутат міської ради Олександр Плескун звернув увагу своїх колег на нещодавнє здорожчання електроенергії, яке може обернутися тягарем для міського бюджету через сплату рахунків по тролейбусах та вуличному освітленню.

Депутати міськради просять скасувати постанови НКРЕКП, якими передбачено суттєве збільшення тарифу для потреб зовнішнього освітлення і міського електричного транспорту.

Міськрада сьогодні підтримала проект звернення до Кабміну щодо підвищення цін на електроенергію. Йдеться про постанову Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, яка діє з 1 січня 2017 року.

«Згідно з вищевказаними Постановами, НКРЕКП передбачено збільшення тарифу для потреб зовнішнього освітлення і міського електричного транспорту, який, крім цього, збільшувався протягом 2015-2016 років.

Слід зазначити, що ці постанови були прийняті без попереднього обговорення з органами місцевого самоврядування, які є відповідальними за зовнішнє освітлення та безперебійну роботу електричного транспорту.

Збільшення тарифів потягне за собою збільшення відрахувань на покриття витрат з оплати електричної енергії, що є важким додатковим фінансовим навантаженням на місцеві бюджети, а це у свою чергу сповільнить розвиток інфраструктури міста», - йдеться у зверненні, автор якого - депутат міськради Олександр Плескун (фракція «Рідне місто»).

Автор документа також зазначає, що за рахунок скасування знижувального коефіцієнта 0,6, тобто 60% від вартості в нічний час, відрахування на оплату електроенергії для потреб вуличного освітлення міста виросли в середньому на 40%. А при обліку введення в експлуатацію нових об'єктів зовнішнього освітлення в Кременчуці, які фінансуються з міського бюджету, збільшення становитиме майже 60%.

«У даному випадку місто в другому півріччі 2017 року не матиме можливості освітлювати вулиці в нічний час, і буде змушене розробити графік відключень зовнішнього освітлення. Негативними наслідками довготривалого відключення електромереж і світлофорних об'єктів від живлення можуть стати збільшення кількості ДТП і нещасних випадків на вулицях без освітлення», - йдеться в документі.

Автор звернення також повідомляє, що збільшення тарифу на електроенергію для потреб тролейбусів призведе до збільшення витрат на оплату електроенергії на 385-400 тис. грн. в місяць.

З цих причин Кременчуцьке тролейбусне управління буде змушене зменшити випуск рухомого складу на лінію, що призведе до погіршення обслуговування населення та посилить і без того важке фінансове становище тролейбусного управління.

У зверненні міськрада просить Кабмін скасувати постанови НКРЕКП, вжити заходів для встановлення вищеназваного обгрунтованого тарифу на енергоносії, залучити до процесу обговорення Асоціацію міст України, якщо це стосується органів місцевого самоврядування.

Звернення було підтримано 32 голосами депутатів міськради

Нагадаємо, на січневій сесії міськради депутати «дали зелене світло» єврокредиту в 8 млн. євро на закупівлю 50 тролейбусів.

Матеріали кредитного договору з ЄБРР не хотіли показувати навіть депутатам.

Раніше повідомлялося, що Кременчуцьке тролейбусне управління розширює штат водіїв у зв'язку з перспективою придбання 50 нових електромашин за кошти кредиту Європейського банку реконструкції і розвитку.

За словами директора комунального підприємства Олександра Вертюха, новачкам пропонують комфортні умови роботи в новому транспорті, а також високу зарплату - близько 7 тис. гривень.

 

 

 

Теги: Політика КременчукаЕкономіка Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1681 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 2744 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 1664 0