Новини з 1996 року

Депутати не знають, як рятувати Дніпро: збиратимуть новий "круглий стіл" у серпні

Ксенія Омельченко 17 липня 2018 13:00 1245 0

Сьогодні в Кременчуцькій міськраді відбулося засідання постійної депутатської комісії з екології.

Розпочалася комісія з доповіді головного еколога Олексія Федюна щодо ситуації з водою в Дніпрі. Еколог відразу зазначив, що, згідно з дослідженнями води у Кам'янському водосховищі, крім запаху, ніяких відхилень за хімічними показниками немає. Але є бактеріологічні відхилення, через які купатися в Дніпрі зараз заборонено.

Для того, щоб якось вирішити проблему, було направлено телефонограми до Державного агентства водних ресурсів. На основі цього з 11 липня було змінено графік пропуску води з Кременчуцької ГЕС із 700 до 1000 метрів на секунду. Захід такий є короткостроковим, бо може стати причиною зневоднення Кременчуцького водосховища.

Депутат Олександр Роженко поцікавився, чому ситуація ускладнилася саме зараз, адже раніше був час, коли спека була ще більша, а річка при цьому так не смерділа.

За словами еколога, пов'язано це з аномально теплим у цьому році квітнем, через що за останні місяці відбулося вже два періоди цвітіння водоростей, замість звичного одного. Посилаючись на біологів, він також додав, що допомагає цьому цвітінню не тільки спека, а й використання пральних порошків з фосфатами.

Крім того, спростував еколог й інформацію, що начебто забрудення пов'язане з підприємством "Королівський смак". І головний аргумент тут - хімічний склад води в межах норми.

На питання депутатів, як екологи рекомендують вирішувати проблему, Олексій Федюн відповів, що необхідно врегулювати подачу води на дніпровських каскадах гідроелектростанцій. За його словами, є науковці, які виступають за те, щоб повернути Дніпро у звичний стан і відійти від використання гідроелектростанцій. Адже вони розраховані здебільшого на гірські річки, в той час як Дніпро тече по рівнинних територіях.

Обговорили присутні й питання ефективності спеціальної машини «TRUXOR», яку цього року вперше залучили до очищення кременчуцького узбережжя. Виявилося, що ця машина лише зрізає водорості, а коріння залишається, тому проводити таку чистку треба кожен рік-два. А щоб так часто чистити Дніпро, машину слід брати не в оренду, а купувати. При цьому яка її вартість, на комісії так ніхто й не дізнався.

Говорили депутати й про те, що деякі науковці пророкують зникнення Дніпра в наступні 300 років взагалі, якщо не вживати ніяких заходів з його очищення. На це секретар міської ради Юрій Гриценко повідомив, що планують скликати круглий стіл, аби депутати могли зустрітися з науковцями й обговорити питання більш детально.

Свої запитання до головного еколога поставила й депутатка Оксана Піддубна. Спершу вона нагадала присутнім про Загальнодержавну цільову програму розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року, яка передбачає фінансування в сумі 46,5 млрд грн.

 

 

Виходячи з цього, вона поцікавилася, що зробив нардеп Юрій Шаповалов, який обіцяв сприяти очищенню Дніпра, для вирішення проблеми та чи долучався до вирішення він взагалі. Відповіді на це питання депутатка так і не отримала.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці з’явилася нова фотозона, створена силами 25 художників. ФОТО 646 0
25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 845 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1201 0