Депутати не можуть збагнути, як можна проводити волонтерську діяльність за бюджетні кошти?

Про це сьогодні йшла мова при обговоренні питань, що виносяться на розгляд чергової сесії Кременчуцької міської ради, на засіданні постійної депутатської комісії з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку та інвестиційної політики. Депутати не можуть зрозуміти, як громадським організаціям може надаватися фінансова допомога з міського бюджету на їх волонтерську діяльність?
26 липня міській раді пропонують затвердити «Програму надання фінансової допомоги неприбутковим громадським волонтерським організаціям в АТО м.Кременчука на 2016-2017 роки». Її метою визначено «створення сприятливих умов для волонтерського руху допомоги військовим у зоні АТО, підняття патріотичної свідомості серед кременчужан, полегшення навантаження на волонтерські організації, які направляють допомогу у зону АТО». А в її завданнях значиться «капітальний та поточний ремонт волонтерських транспортних засобів, їх забезпечення паливно-мастильними матеріалами, сприяння у сфері логістики волонтерської діяльності, розміщення реклами волонтерського руху».
На це з міського бюджету пропонується виділити понад 377 тис. грн. Зокрема, 133,2 тис. грн. - на закупівлю паливно-мастильних матеріалів для волонтерської техніки, 210 тис. грн. – на закупівлю автозапчастин та ремонт волонтерських транспортних засобів, 10 тис. грн. – на друк рекламних плакатів, та 24 тис. грн. – на оренду приміщення логістичного центру. Ці бюджетні кошти автори програми пропонують виділити Департаменту праці та соцзахисту населення для подальшого фінансування потреб волонтерів у рамках міської програми.
Варто зазначити, що в описі причин прийняття Програми йдеться про те, що «ресурси волонтерів досить обмежені, а виснажлива робота на допомогу солдатам у зоні АТО потребує достатньо суттєвих затрат, які волонтерам часто доводиться вирішувати за свій власний рахунок. Добровільні пожертви громадян суттєво знизились і продовжують знижуватися».
Крім того, згадуються орієнтовні суми коштів, які необхідні волонтерам на відновлення власних транспортних засобів, що використовувалися для поїздок у зону АТО: для відновлення мікроавтобуса «Мерседес-Спрінтер» ГО «Громадський контроль та допомога» - приблизно 40 тис. грн., мікроавтобуса «Івеко» ГО «АТО-Майдан-Кременчук» - 25 тис. грн. і мікроавтобуса «Форд-Транзит» волонтерського руху газети «Телеграф» - 25 тис. грн. У розробниках програми значаться саме ці три громадські організації та рухи.
«Нам треба розібратися, на що і кому підуть ці кошти? Я особисто витратив на волонтерську діяльність близько 100 тис. грн. особистих коштів і можу розповісти, куди вони пішли. Компенсацію з бюджету за це не прошу», - пояснив депутат Дмитро Кавунник.
Члени комісії вирішили підтримати своїх колег – комісію з питань житлово-комунального господарства, які запропонували зняти питання прийняття Програми з розгляду сесії міської ради для його додаткового вивчення. Засідання цієї комісії проходило 18 липня. На ньому депутат Олександр Кальченко заявив: «Чому ми не можемо надавати ці кошти безпосередньо тому, хто їх потребує? Пораненим на лікування, військовим частинам на закупівлю необхідного обладнання…Чому ми виділяємо бюджетні кошти громадським організаціям? Створюємо якусь прокладку і можливість для зловживань. Я проти цього».
Його думку тоді підтримав депутат Геннадій Іванян, наголосивши, що в такому разі ускладнюється контроль за використанням виділених бюджетних коштів. А депутат Валентин Курченко-Гай заявив, що не потрібно ділити волонтерів на тих, хто отримує фінансову підтримку з міського бюджету, і тих, хто її не отримує.
Трохи пізніше на засідання комісії для пояснення мотивів розробки програми прибув один з її авторів - голова ГО «Громадський контроль та допомога» Сергій Полюхович. Але його аргументи та пояснення виявилися непереконливими і комісія не стала повертатися до цього питання.
Коментарі
Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись