Новини з 1996 року

Депутати не можуть збагнути, як можна проводити волонтерську діяльність за бюджетні кошти?

Віктор Крук 21 липня 2016 14:15 794 0

Про це сьогодні йшла мова при обговоренні питань, що виносяться на розгляд чергової сесії Кременчуцької міської ради, на засіданні постійної депутатської комісії з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку та інвестиційної політики. Депутати не можуть зрозуміти, як громадським організаціям може надаватися фінансова допомога з міського бюджету на їх волонтерську діяльність?

26 липня міській раді пропонують затвердити «Програму надання фінансової допомоги неприбутковим громадським волонтерським організаціям в АТО м.Кременчука на 2016-2017 роки». Її метою визначено «створення сприятливих умов для волонтерського руху допомоги військовим у зоні АТО, підняття патріотичної свідомості серед кременчужан, полегшення навантаження на волонтерські організації, які направляють допомогу у зону АТО». А в її завданнях значиться «капітальний та поточний ремонт волонтерських транспортних засобів, їх забезпечення паливно-мастильними матеріалами, сприяння у сфері логістики волонтерської діяльності, розміщення реклами волонтерського руху».

На це з міського бюджету пропонується виділити понад 377 тис. грн. Зокрема, 133,2 тис. грн. - на закупівлю паливно-мастильних матеріалів для волонтерської техніки, 210 тис. грн. – на закупівлю автозапчастин та ремонт волонтерських транспортних засобів, 10 тис. грн. – на друк рекламних плакатів, та 24 тис. грн. – на оренду приміщення логістичного центру. Ці бюджетні кошти автори програми пропонують виділити Департаменту праці та соцзахисту населення для подальшого фінансування потреб волонтерів у рамках міської програми.

Варто зазначити, що в описі причин прийняття Програми йдеться про те, що «ресурси волонтерів досить обмежені, а виснажлива робота на допомогу солдатам у зоні АТО потребує достатньо суттєвих затрат, які волонтерам часто доводиться вирішувати за свій власний рахунок. Добровільні пожертви громадян суттєво знизились і продовжують знижуватися».

Крім того, згадуються орієнтовні суми коштів, які необхідні волонтерам на відновлення власних транспортних засобів, що використовувалися для поїздок у зону АТО: для відновлення мікроавтобуса «Мерседес-Спрінтер» ГО «Громадський контроль та допомога» - приблизно 40 тис. грн., мікроавтобуса «Івеко» ГО «АТО-Майдан-Кременчук» - 25 тис. грн. і мікроавтобуса «Форд-Транзит» волонтерського руху газети «Телеграф» - 25 тис. грн. У розробниках програми значаться саме ці три громадські організації та рухи.

«Нам треба розібратися, на що і кому підуть ці кошти? Я особисто витратив на волонтерську діяльність близько 100 тис. грн. особистих коштів і можу розповісти, куди вони пішли. Компенсацію з бюджету за це не прошу», - пояснив депутат Дмитро Кавунник.

Члени комісії вирішили підтримати своїх колег – комісію з питань житлово-комунального господарства, які запропонували зняти питання прийняття Програми з розгляду сесії міської ради для його додаткового вивчення. Засідання цієї комісії проходило 18 липня. На ньому депутат Олександр Кальченко заявив: «Чому ми не можемо надавати ці кошти безпосередньо тому, хто їх потребує? Пораненим на лікування, військовим частинам на закупівлю необхідного обладнання…Чому ми виділяємо бюджетні кошти громадським організаціям? Створюємо якусь прокладку і можливість для зловживань. Я проти цього».

Його думку тоді підтримав депутат Геннадій Іванян, наголосивши, що в такому разі ускладнюється контроль за використанням виділених бюджетних коштів. А депутат Валентин Курченко-Гай заявив, що не потрібно ділити волонтерів на тих, хто отримує фінансову підтримку з міського бюджету, і тих, хто її не отримує.

Трохи пізніше на засідання комісії для пояснення мотивів розробки програми прибув один з її авторів - голова ГО «Громадський контроль та допомога» Сергій Полюхович. Але його аргументи та пояснення виявилися непереконливими і комісія не стала повертатися до цього питання.

 

Теги: депутати Програма

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 964 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 1964 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2578 0