Новини з 1996 року

Депутати нагадали Уряду, що хочуть 6 мільйонів євро для котельні на Раківці

Артем Кузьменко 22 жовтня 2020 16:30 210 0

Сьогодні, 22 жовтня, в Кременчуцькій міській раді проводять останню передвиборчу сесію, в якій незвично швидко дійшли до розгляду додаткових питань порядку денного. Одне з важливих питань – звернення до Прем’єр-міністра й Міністерства фінансів з метою пришвидшити процес отримання кредиту для проєкту «Енергоефективна Раківка».

Ціна питання – 6 000 000 євро, які Кременчук хоче отримати від Північної екологічної фінансової корпорації – об’єднання п’ятьох країн Північної Європи: Данії, Ісландії, Норвегії, Фінляндії та Швеції (далі – NEFCO).

Фінансування збираються направити на теплогенеруючі потужності, поліпшення теплових мереж та індивідуальних теплових пунктів, покращення їхнього моніторингу, регулювання та контролю.

Гроші хочуть отримати траншами по 7 платежів, кожен з яких становитиме щонайменше 500 000 євро, а віддавати доведеться протягом 10 років, включно з трьома роками відстрочки з дня підписання кредитного договору. Звісно, розмір коштів, які доведеться віддати, буде дещо більшим.

Це все вже писалося і ледь не кожен кременчужанин знає, що місто бореться за кредит. Але проблема в тому, що потрібно отримати державну гарантію, тобто дозвіл від Мінфіну. Останній давати цей дозвіл не поспішає. Й тут у нас біда – партія мера Малецького, тобто олігарха Коломойського, веде з Мінфіном нещадну боротьбу.

До речі, 6 000 000 євро – це приблизно 180 мільйонів гривень, тобто розмір цьогорічної дірки в бюджеті Кременчука, яка росте й росте в залежності від апетитів міських чиновників.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 305 0
Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 620 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 765 0