Новини з 1996 року

Депутати міськради сьогодні знову не схотіли офіційно підтримати легалізацію цивільної зброї в Україні

Андрій Михайленко 11 травня 2017 19:48 928 0

Питання законодавчого врегулювання нинішнього обігу зброї в Україні, котрий нині відбувається поза Законом, підтримали лише 11 депутатів з 43.

Учора, 11 травня, ближче до кінця пленарного засідання міської ради депутати в "Різному" розглядали питання "Про   звернення   депутатів Кременчуцької міської ради до  Президента  України та Голови  Верховної  Ради України щодо важливості якомога швидшого прийняття  Закону України «Про цивільну зброю та боєприпаси».

Мова йшла про те, щоб проголосувати за звернення депутатів і мера до керівництва Держави про якнайшвидше прийняття вказаного законопроекту, котрий має заповнити той законодавчий вакуум, котрий супроводжує обіг зброї в Україні.

Ініціатори даного проекту рішення в особі кременчуцьких представників "Національного Корпусу" та депутата міськради Ганни Павленко (фракція "Самопоміч") зазначали, що, згідно з чинним українським законодавством, уся зброя в Україні знаходиться у вільному обігу - законодавчого обмеження її обігу, як того вимагає стаття 92 Конституції України та стаття 178 Цивільного кодексу України, нині не існує.

Це означає, що станом на сьогодні будь-які боєприпаси, автомати, пістолети та холодна зброя є звичайними предметами, котрі можна, як зазначено в тому ж Цивільному кодексі, вільно купляти й продавати.

Але при такому стані законодавства  правоохоронці (поліція, СБУ, прокуратура) масово вдаються до протиправних дій, коли ведуть кримінальні провадження за статтею 263 Кримінального кодексу України (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).

Як зазначає депутат Павленко та представники "Національного Корпусу", проект Закону "Про цивільну зброю та боєприпаси" має закрити дані прогалини. 

Що цікаво, даний проект рішення міськради підтримав і депутат Руслан Ульянов, котрий є радником мера з юридичних питань. Але у підсумку доводи авторів проекту та схвальні відгуки Ульянова не мали значення: лише 11 депутатів проголосували "За" - рішення не прийняли.

 

 

Читайте також: Малецького просять офіційно підтримати легалізацію цивільної зброї та боєприпасів в Україн

Слід мати на увазі проблеми, котрі даний Закон має вирішити.

По-перше. Станом на сьогодні виключно вся зброя, котра знаходиться на руках у цивільного населення (мисливська зброя та боєприпаси до неї в тому числі), знаходиться поза Законом. Існуючий порядок видачі дозволів на придбання мисливської зброї та боприпасів до неї регулюється лише на рівні Наказу МВС України № 622 від 1998 року, котрий у свою чергу не відповідає Конституції України.

Що цікаво, нині за відсутності законодавчого врегулювання у вигляді мисливських рушниць можна придбати надпотужну зброю калібру .338 «ЛАПУА МАГНУМ» ТА .50 «БіЕмДжі». Вказані калібри (8,6 та 12,7 міліметрів відповідно) дозволяють на півтора кілометра боротися не тільки із солдатами, але й у буквальному сенсі слова полювати на броньовану військову техніку (БТРи, БРДМи, бойова оптика танків).

По-друге. У той же час через відсутність Закону, який би врегульовував питання обігу цивільної зброї та боєприпасів, стаття 263 Кримінального кодексу України (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) фактично не може бути застосована правоохоронними органами, оскільки її положення апелюють до дозволів, котрі мають бути передбачені Законом. Немає закону – немає порушення.

Це означає, що будь-хто, хто має в себе вдома арсенал зброї, може бути певен у тому, що його за це ніхто не може притягти до кримінальної відповідальності. А всі вироки судів, винесених за статтею 263 КК України, слід скасовувати як такі, що не відповідають Закону.

По-третє. Проект вказаного Закону не тільки врегульовує вищевказані питання, але й стимулюватиме громадян України до реєстрації зброї, навіть тої, котра була знайдена. При цьому дозвіл на реєстрацію такої зброї та її використання буде видаватися за умови її попередньої перевірки по кулегільзотеках та відсутності її застосування під час скоєння злочинів.

По-четверте. Вказаний Закон запровадить Єдиний державний реєстр, де будуть зберігатися дані по всіх зареєстрованих одиницях зброї, що, безумовно, матиме профілактичний ефект.

По-п’яте. На третій рік фактичної війни Росії проти України вже давно слід приділити увагу саме культурі (не культу) поводження зі зброєю. Прийняття Закону - перший крок до цього.

 

 

 

Теги: Пригоди Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Ритуальні маски та опудало риби-їжака. У Кременчуцькому музеї знайомлять з Ефіопією та Індонезією. ФОТО 127 0
Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 566 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 1039 0