Новини з 1996 року

Депутати міськради не підтримали мера Кременчука Малецького з його піаром на заводі "АвтоКрАЗ"

Валерія Макряшина 13 грудня 2019 13:00 623 0

Не так сталося, як гадалося. Тепер прийдеться нашому міському голові Віталію Малецькому протоптувати собі нову стежину до мерського крісла, бо врятувати працівників одного з найбільших колись автомобільних заводів - "АвтоКрАЗ" - йому не вдалося.

І це вчорашня сесія Кременчуцької міської ради, на якій міський голова наполягав прийняти звернення депутатів про передачу заводу "АвтоКрАЗ" у власність держави - в Укроборонпром, але самі депутати за мерський проєкт не голосували.

На сесії Кременчуцької міської ради депутати одним із додаткових питань розглянули звернення, яке підготував помічник нардепа Юрія Шаповалова - депутат Микола Бокован.

У зверненні він та інші з команди В. Малецького просили президента України, прем’єр-міністра України та представників Ради національної безпеки й оборони України врятувати завод, шляхом ініціювання переходу ПрАТ "АвтоКрАЗ" у власність держави.

У тексті звернення згадувалося, яким колись був Кременчуцький автомобільний завод - одним із найбільших у Європі виробників вантажних автомобілів.

Свого часу дане підприємство активно виконувало державні замовлення щодо виробництва вантажної автомобільної техніки як для комунальних потреб країни, так і для військових.

Випуск автомобілів підприємство розпочало в 1958 році і в найкращі свої часи випускало більше 30 тисяч одиниць за рік.

Підприємство "АвтоКрАЗ"було гордістю не лише міста Кременчука, а й усієї України, адже випущені автомобілі активно реалізовувалися в різних країнах світу.

Але, за словами авторів звернення, після переходу в приватну власність завод почав занепадати. Обсяги виробництва суттєво знизилися й протягом останніх років підприємство випускає вже менше тисячі одиниць техніки за рік.

Останнім часом ситуація дуже загострилася й затримка виплати зарплати працівникам - підтвердження тяжкої ситуаціїі на ПрАТ "АвтоКрАЗ".

 

Втім давив-давив це питання пан Малецький, уявляючи, як йому дякуватимуть заочно працівники цього ж заводу і як вони гуртом підуть ставити галочку навпроти його прізвища на наступних виборах мера, втім не вийшло - не вистачило голосів.

Бо піар піаром, але мер Віталій Малецький упустив одне - нікому завод із боргами непотрібен, тим більше акції якого знаходяться в кредитній заставі "Ощадбанку". 

І те ж саме стосується Укроборонпрому, який за задумом нашого міського голови повинен був забрати Кременчуцький автомобільний собі.

І зрозуміло, чому депутати за це рішення не проголосували. Бо вбити завод можна ще швидше, ніж це робить сьогодні його власник.

Для такого АвтоКрАЗ можна передати  будь-кому - хоч Нафтогазу, хоч Міністерству оборони, хоч Міністерству освіти. 

От тільки підприємство це нікому в нинішній ситуації не потрібне й, здається, що рятуватиме його сам олігарх Жеваго разом із тим же мером Малецьким та новим губернатором Полтавщини Олегом Синєгубовим.

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 981 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1827 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 844 0