Новини з 1996 року

Депутати міськради Кременчука хочуть послухати нардепів із приводу Біланівського ГЗК

Bylyna 28 липня 2015 14:36 1166 0

Сесія міської ради сьогодні провалила прийняття звернення до Верховної Ради України, ініційованого фракцією «Батьківщина». Це не боротьба за екологію, а передвиборчий піар - наголосили опоненти бютівців. Натомість депутати висловили бажання запросити парламентський комітет з питань екології до Кременчука. Лист із запрошенням пообіцяв написати відразу після сесії секретар міської ради Василь Івко.

Перед початком сесії міськради на площі Перемоги фракція «Батьківщини» міськради на чолі з її двома найбільш скандально відомими лідерами Євгеном Холодом та Олександром Головачем провели міні-мітинг проти будівництва Біланівського гірничо-збагачувального комбінату. Мітинг, щоправда, більше нагадував дискотеку. Бо вели його професійні ді-джеї, що добре поставленими голосами звикли заводити молодіжний натовп на всілякі розваги. Тож з їхніх уст слова про екологічну катастрофу, що вже наближається до міста, звучали, м’яко кажучи, неприродньо. Можливо, ще й тому, що на площі була не молодь, а переважно люди похилого віку. «Батьківщині» вдалося мобілізувати приблизно до сотні пенсіонерів, що тихенько стояли групками й спілкувалися кожен про щось своє. Ці люди були мало схожі на ідейних протестувальників проти екологічного лиха. Але достатньо дисциплінованими для того, аби зважати на промовців, що сипали страшними аргументами про справжню загрозу  екології. Присутні в натовпі громадські активісти, що не перший рік ведуть боротьбу проти будівництва Біланівського ГЗК, тільки іронічно підсміювалися з того, з яким запалом мільйонер Євген Холод взявся нападати на бізнес комсомольського мільярдера. «А де він був, коли ми протестували проти затвердження схеми забудови Кременчуцького району? А чому не підтримував нас у судах проти ГЗК?» - запитували громадські активісти.

Мітинг закінчився майже відразу, як депутати пішли до сесійної зали. Хоча питання звернення до Верховної Ради України з проханням провести парламентські слухання й дослідити  питання доцільності будівництва комбінату заслухали на сесії першим, протестувальники не стали очікувати результатів розгляду проекту депутатами. Можливо, це стало однією з причин того, що самі депутати до ідеї своїх колег із «Батьківщини» поставилися досить прохолодно. Колишні регіонали вустами Геннадія Іваняна сказали: «треба розібратися» і цим задовольнилися.  «Он скільки часу це питання піднімав народний депутат Сергій Каплін. Давайте його запросимо й вислухаємо, - запропонував Г.Іванян. – Давайте погукаємо інших народних депутатів – Шаповалова, Жеваго, все вивчимо, в усе вникнемо»… Очевидно, бажання підтримати бютівців у їхній боротьбі погасив колишнім регіоналам сам Євген Холод. Адже на мітингу він звинуватив Олега Сазонова, лідера фракції «Кременчук» (до якої входить Геннадій Іванян, Олександр Березянський), у тому, що той завдає іншої екологічної шкоди місту – добуває пісок у Дніпрі, руйнуючи східну дамбу. Мовляв, через такий бізнес Раківка буде тонути. Почувши ці звинувачення, Олег Сазонов пообіцяв подати на Є.Холода до суду за наклеп.

Не підтримала ініціативи «Батьківщини» й інша фракція – «Рідне місто». Її представник Кирило Юхно спочатку зауважив, що формулювання у зверненні до Верховної Ради надто м’які й невиразні. Й запропонував змінити слова «вивчити питання необхідності будівництва» на більш категоричні – «заборони» будівництва ГЗК. Але більшість фракції з цього питання особливого ентузіазму не проявила. Можливо, тому що фракція розраховує на майбутніх виборах до місцевої ради на підтримку групи впливу Костянтина Жеваго, що налічує в міськраді Кременчука 8 осіб і входить до фракції «Єдиний Кременчук», тож не стала виступати проти бізнесу олігарха. В усякому разі голова «Рідного міста» Юрій Гриценко з цього принципового питання дипломатично промовчав. Натомість представник іншого крила фракції Олександр Роженко, що завжди послідовно виступав проти будівництва Біланівського ГЗК, висловив докір своїм колегам-бютівцям: «А де ж ви були, шановні, як громади Кременчука й Кременчуцького району збирали мітинги проти будівництва ГЗК? Проводили акції протесту? Чому вас не було чути усі ці роки? Валентин Стасюк взагалі був головою комісії з екології, чому мовчав? Де була ваша «Батьківщина»? За життя покійного мера вона навіть очі не сміла підняти проти Біланівського ГЗК. А зараз прийшли вибори, то можна спекулювати на здоров’ї людей?»

Пристрасті палали, але до результату це не призвело. Депутати міськради не підтримали звернення, підготовлене фракцією «Батьківщина», до Верховної Ради.

Натомість Олександр Роженко висловив пропозицію запросити до Кременчука представників парламентського комітету з питань екології. Адже відомо, що 6 серпня комітет на чолі з нардепом Миколою Томенком збирається проводити в місті Комсомольську виїзне засідання. На це засідання запрошує й представників Кременчука та Кременчуцького району. За цю пропозицію не голосували, оскільки секретар міської ради Василь Івко пообіцяв відразу після сесії надіслати народним депутатам запрошення відвідати наше місто.

Юлія Билина

Теги: 730

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись