Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Депутати міськради бажають винести фінансовий "інтим" комунальних підприємств на публіку. ФОТОрепортаж

Андрій Михайленко 03 квітня 2017 18:40 1589 0

"Нас цікавлять фінансові потоки!" - так на депутатській комісії з питань УЖКГ сьогодні було сформульовано побажання окремих депутатів та громадських активістів організувати прозорість роботи комунальних підприємств, котрі донині не публікують актуальну інформацію стосовно витрачання своїх коштів.

Нагадаємо, сьогоднішнє засідання депутатської комісії було позачерговим.

 

 

Ініціатором зборів депутатів виступив депутат міськради Олександр Кальченко, котрого непокоїть відсутність фактичного виконання рішення міської ради щодо публічної звітності комунальних підприємств про свою роботу.

 

ФІНАНСИ КОМУНАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ - ТАЄМНИЦЯ

Нагадаємо, за дане рішення депутати проголосували ще в листопаді 2016 року, однак, як повідомив автор даного рішення пан Кальченко, якість оприлюдненої комунальними підприємствами інформації не витримує жодної критики.

За оцінками депутата, оприлюднено лише 30 відсотків інформації та ще й такої, що не має практичного значення: відомості про витрачання коштів досі є закритими.

На це начальник міського управління житлово-комунального господарства Іван Москалик, начальник УЖКГ, спочатку доводив, що відсоток заповнення більший, ніж говорить депутат. Але через деякий час визнав, що це недоробка і попросив дати йому два дні для контролю і публікації всієї інформації.

 

Начальник УЖКГ віддувається за невиконання рішення міськради

 

"Питання слід ставити саме керівникам комунальних підприємств", - так пан Москалик конкретизував проблему.

Сам Кальченко продовжував тиснути на Москалика з вимогами почути об'єктивні причини того, чому фінанси комунальних підприємств досі є таємницею.

Окрім Кальченка, до справи критики стану оприлюднення даних по підприємствах долучався також депутат міськради Геннадій Іванян (фракція «Опозиційній блок»), котрий назвав публікацію даних звітів формальністю. І заявив, що для прикладу сам займеться як мінімум двома КП, щоб вивчити доцільність і раціональність використання фінансів комунальниками. Іванян вважає, що варто створити окрему комісію з нагляду за роботою і витратами коштів комунальних підприємств міста

"Нас цікавлять фінансові потоки!" - так Іванян підсумував свою позицію.

Депутат міськради Оксана Піддубна уточнила, що вся плутанина зі звітностями вигідна головному: меру Віталію Малецькому та його «патрону» нардепу Юрію Шаповалову.

"Москалика немає сенсу допитувати, є сенс допитувати мера та нардепа Шаповалова", - сказала Піддубна.

 

ЧИНОВНИКИ ОБІЦЯЮТЬ "ВІДКРИТИЙ БЮДЖЕТ"

Присутній на комісії секретар міської ради Юрій Гриценко, захищаючи начальника УЖКГ Івана Москалика, повідомив присутнім про те, що 1,5 місяця всі мають побачити зовсім інший рівень оприлюднення інформації про витрачання коштів комунальних підприємств.

"Буде "Відкритий бюджет", - повідомив Гриценко.

"І будуть показувати всі угоди, акти виконаних робіт та рахунки-фактури?" - запитав репортер "Програми Плюс" секретаря міської ради.

"Усе буде", - ствердно відповів Гриценко.

 

....АЛЕ ЧИНОВНИКІВ УСЕ ОДНО КРИТИКУЮТЬ та САМИХ СЕБЕ КОНТРОЛЮВАТИ ПРОПОНУЮТЬ

Представник проекту "Відкритий доступ" Тетяна Донченко повідомила присутнім на засіданні комісії про те, що рішення міської ради про оприлюднення фінансової звітності комунальних підприємств виконана на 0 відсотків, оскільки потрібна інформація на сайті міської ради відсутня.

Депутат Кальченко запропонував Москалику визначитися з єдиною формою подачі комунальними підприємствами інформації про свою роботу.

Голова депкомісії з питань ЖКГ Віталій Котляр запропонував усі пропозиції подавати начальнику УЖКГ Івану Москалику, котрому додатково запропонували виступити ініціатором підготовки проекту рішення міської ради про утворення на комунальних підприємствах наглядових рад, додаткового інструменту забезпечення прозорості роботи.

"Не політизуйте!" - так на це зреагував секретар міськради Гриценко.

 

 

У відповідь на це депутат Іванян дещо іронізував.

"Будете по поверхах (виконкому. - Ред.) бігати та у вікна стрибати", - жартував депутат, натякаючи на те, що створення реальної прозорості не дозволить чиновникам мерії працювати за "старою звичкою".

 

 

Теги: Гроші КременчукаПолітика КременчукаЕкономіка КременчукаБюджет Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 1269 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1991 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1721 0