Новини з 1996 року

Депутати ламають голову, в який кредит влізти, щоб у Раківки було опалення, а місто не пішло по світу

Марина Баніт 07 серпня 2018 17:00 687 0

Сьогодні в міськвиконкомі вирішували питання встановлення теплогенеруючих потужностей для функціонування опалення на Раківці.

Тож на засіданні робочої групи обговорювали таке.

Як відомо, Раківка в цьому році довго перебувала без гарячої води і під загрозою зриву був опалювальний сезон. У КП "Теплоенерго" на балансі є 4 котельні, на яких встановлено 15 котлів.

Горішні Плавні мають досвід залучення інвестицій. Тож спеціалісти УЖКГ відвідали сусідів і вивчили їх досвід для втілення подібного в Кременчуці.

Так сусіди рік складали ТЕО в Полтаві і 2 роки співпрацювали з Неско. Наразі в них планується заміна трьох котлів на нові фірми Bosch. У другу чергу вони замінять 3 котли для гарячого водопостачання. У сусідів 1,5 млн євро на котли витратило місто, 1,5 млн євро - це грантові кошти та 5 млн євро - кредит. Тож у період з 1 січня по 1 вересня планується провести реконструкцію перших трьох котлів.

Аналізуючи платників, 98% платять у Горішніх Плавнях, а в Кременчуці - 98,5%. При цьому заборгованість у них складає 40 мільйонів гривень, а в "Теплоенерго" - 18 мільйонів гривень.

Але при цьому наголосив віце-мер Дмитро Кравченко, що в Горішніх Плавнях сама котельня побудована у 1998 році, а в Кременчуці - вже 49 років простоюють. Також немає порівняння і по протяжності мереж: у Горішніх Плавнях - загалом 53 км, а в Кременчуці тільки магістралей - 102 км. У них втрати - 13%, а в нас, за висновком "Полтаваобленерго", - 32%.

Депутат Іванян заперечив потребу брати кредит у такому стані, як воно є.

- Ви б мали сформувати чіткий графік і надати депутатам конкретну пропозицію з цифрами й датами. А не так, як минулого разу ми під час голосування за велику кількість питань не побачили нюансів і проголосували за ті ж тролейбуси. 

На сьогоднішній день на комісії побачили два можливих варіанти фінансування цього проекту: Європейський інвестиційний  банк або Датське агентство з міжнародного розвитку «DANIDA».

Але в будь-якому разі власних грошей у міста немає. Тож це означатиме кредитування. Ну а з наявними вже кредитами місту буде важко.

Отже було вирішено продовжувати перемовини з інвесторами. Про результат переговорів  розповідатимуть на наступному засіданні.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2556 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3023 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3460 0