Новини з 1996 року

Депутати Кременчуцької міськради скорочують кількість 11-класників в школах. Батьки проти і ось чому

Олександр Курилов 07 грудня 2018 17:26 857 0

У Кременчуці – велика освітянська «революція», в результаті якої учні шкіл втратять можливість навчатися у своїх закладах у 10-х та 11-х класах. 

Про це йдеться в спеціальному листі батьків дітей ЗОШ №31, що на Молодіжному, до міського управління освіти. Мова про рішення чергової сесії міськради, за яким депутати дозволять мати випускні класи всього 9 навчальним закладам плюс вечірній школі.

Можна зрозуміти батьків учнів Молодіжного, які запитують, чи це справедливо?

І що буде в такому випадку із ЗОШ №17, якщо туди зібрати всіх випускників 9-х класів Молодіжного, й скільки в такому випадку потрібно буде організувати нових класів?

«Програму плюс» теж цікавить це запитання, як і хто саме рахував потрібну для міста кількість ліцеїв.

За тим, що буде прийнято на черговій сесії міськради, йтиметься про те, що

«Відповідно до п. 1 ст. 9 Закону України «Про загальну середню освіту», в редакції Закону № 2145-VIII від 05.09.2017, здобуття загальної середньої освіти забезпечують такі типи закладів освіти:

«початкова школа – заклад освіти I ступеня (або структурний підрозділ іншого закладу освіти), що забезпечує початкову освіту;

гімназія – заклад середньої освіти II ступеня (або структурний підрозділ іншого закладу освіти), що забезпечує базову середню освіту;

ліцей – заклад середньої освіти III ступеня (або структурний підрозділ іншого закладу освіти), що забезпечує профільну середню освіту.

Початкова школа, гімназія і ліцей можуть функціонувати як окремі юридичні особи або як структурні підрозділи іншого закладу освіти (зокрема закладу загальної середньої освіти I-II, II-III чи I-III ступенів). Ліцеї функціонують, як правило, як самостійні юридичні особи.

Заклад загальної середньої освіти, що реалізує освітні програми на декількох рівнях загальної середньої освіти, має тип закладу вищого рівня, на якому провадиться освітня діяльність».

Крім дев’яти означених функціонуючих закладів нового типу, враховуючи потребу та бажання батьків і учнів (наповнюваність закладів загальної середньої освіти), пропонується визнати ліцеєм Вечірню (змінну) школу №3, яка забезпечує здобуття освіти повнолітніми, дорослими.

Керуючись п. 1 ст. 9 Закону України «Про загальну середню освіту», в редакції Закону № 2145-VIII від 05.09.2017, враховуючи перспективи розвитку системи загальної середньої освіти міста Кременчука, Департаментом освіти виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області вноситься на чергову сесію проект рішення Кременчуцької міської ради Полтавської області «Про приведення у відповідність окремих комунальних закладів загальної середньої освіти до їх типів», а саме таких закладів загальної середньої освіти:

Кременчуцький ліцей № 4 «Кремінь» Кременчуцької міської ради Полтавської області, Кременчуцький ліцей № 5 імені Т. Г. Шевченка Кременчуцької міської ради Полтавської області, Кременчуцький ліцей № 6 «Правобережний» Кременчуцької міської ради Полтавської області, Кременчуцький ліцей № 10 «Лінгвіст» Кременчуцької міської ради Полтавської області, Кременчуцький ліцей № 11 «Гарант» Кременчуцької міської ради Полтавської області, Кременчуцький ліцей № 17 «Вибір» імені М. Г. Неленя Кременчуцької міської ради Полтавської області, Кременчуцький ліцей-інтернат № 21 «СТАРТ» спортивного профілю Кременчуцької міської ради Полтавської області, Кременчуцький ліцей № 25 «Гуманітарний колегіум» Кременчуцької міської ради Полтавської області, Кременчуцький ліцей № 30 «Олімп» імені Н. М. Шевченко Кременчуцької міської ради Полтавської області, Кременчуцький ліцей № 13 «Авіор» Кременчуцької міської ради Полтавської області», - написано в поясненні до рішення.

І також ми тут читаємо: «враховуючи потребу та бажання батьків і учнів», про що насправді ніхто й ні в кого не запитував.

Однак найбільш прикро те, що штучне скорочення кількості випускників 11-х класів у школах означає лише неприкрите бажання наших чиновників вигнати якомога більше учнів зі школи після закінчення ними 9-го класу. Але наскільки це правильно, коли ми забираємо в наших дітей можливість вчитися?

І чому депутати Кременчуцької міськради спільно з мером мають визначати, що ось цей учень піде в ПТУ після 9-го класу, бо місця в ліцеї йому не буде, а інший – буде вчитися в 11-му, бо його батько має знайомих у міськвиконкомі?

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись