Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Депутатам міськради на замітку: кількість чиновників слід скоротити до 477 чоловік. ДОКУМЕНТИ

Андрій Михайленко 23 березня 2016 17:11 1795 0

У даній статті будуть наводитись аргументи, якими депутатам міськради слід керуватися в питанні скорочення штату чиновників та якими прямо знехтував міський голова торік. Але про все по порядку.

Питання скорочення чиновників уже давно турбує як громадських активістів, так і певних депутатів міськради. Ліквідація Автозаводської та Крюківської райрад на практиці дало скорочення загальної кількості міських чиновників лише на  22 штатні одиниці - до 616,5.

Головними порушниками спокою міського політичного олімпу з цього питання традиційно відзначились депутати Оксана Піддубна та Ганна Павленко. Доводи даних депутатів виглядають солідно: сусідні Черкаси при їх кількості населення в 275 тис. чоловік мають лише 547,5 штатних одиниць чиновників.

"Програма Плюс" у грудні минулого приблизно порахувала та встановила, що у Кременчуці можна скоротити 118 штатних одиниць та отримати 10,14 млн. гривень щорічної економії на заробітних платах - непоганий варіант.

Зрештою, на грудневій сесії міська рада прийняла рішення про створення спеціальної депутатської комісії з питання вдосконалення структури міськвиконкому. Комісію очолив депутат від партії "Самопоміч" Олександр Прокоп, а його заступником став представник "Рідного міста" Олександр Плескун.

Результати роботи комісії почали давати про себе знати нещодавно, коли виник скандал навколо віце-мера Валерія Декусара. Але не це головне.

Головне, що ховається за лаштунками, це показники, на які депутатам спецкомісії слід орієнтуватися в своїй діяльності.

 

ЧОМУ НА УВЕСЬ КРЕМЕНЧУК МАЄ БУТИ 477 ЧИНОВНИКІВ

На грудневій сесії 2015 міська рада своїм рішенням затвердила структуру та граничну чисельність виконавчих органів міської ради в межах 616,5 штатних одиниць, пропозиції по чому вносив міський голова в межах своїх повноважень (пункт 6 частини 4 статті 42 Закону України "Про місцеве самоврядування"). Але є "але".

Вказані пропозиції, які мер вносив на розгляд ради, мали бути встановлені відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України.

З цього приводу існує постанова Кабінету Міністрів України № 174 від 7 лютого 2007 року, якою затверджено типові штати працівників органів місцевого самоврядування. Найбільш цікавими частинами даного документа мають бути додатки №№ 3 та 5, ознайомитись зі змістом яких ми пропонуємо і Вам.

Маємо вказати, що у вказих додатках Кременчук віднесено до 1 групи оплати праці, згідно з Постановою Кабміну № 614 від 2005 року.

Шляхом простого арифметичного додавання ми отримаємо загальну цифру у 477 штатні одиниці, які різко контрастують з нинішніми 616,5 одиницями.

Іншими словами, депутати мають прагнути до скорочення майже 140 штатних одиниць - непогана мета, яку мають переслідувати народні обранці в інтересах громади.

 

 

 

Без "ложки дьогтю у діжці з медом" не обійтися. Дію вказаної "штатної" постанови Кабміну призупинено її ж розпорядженням 14 лютого 2007 року. 

Але позиція юристів з цього приводу виглядає оптимістично. Вказану постанову Кабміну можна використовувати, адже її дію призупинено, а не такою, що втратила чинність.

Відповідно до статті 19 Конституції України, міський голова як посадова особа органу місцевого самоврядування зобов'язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до пункту 6 частини 4 статті 42 Закону України "Про місцеве самоврядування", пан Малецький  вносить на розгляд ради пропозиції щодо структури виконавчих органів ради, апарату ради та її виконавчого комітету, їх штатів, встановлених відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України. 

Ми ж вказали, що дію постанови Кабміну, якою затверджено типові штати, зупинено. Але у вищевказаній статті 42 ЗУ "Про місцеве самоврядування" не врегульовано випадок, коли типові штати затверджені Кабміном, але в подальшому відповідна постанова призупинена.  Конституція з цього приводу мовчить, а Закон України "Про Кабінет Міністрів України" прийнято лише в 2014 році.

З вищевикладеного випливає, що пану Малецькому слід керуватись вказаною постановою Кабміну № 174 від 7 лютого 2007 року - законодавчих підстав не керуватись нею не виявлено.

У будь-якому випадку у тієї ж Піддубної та Ко. з'явився гарний аргумент "пощипати" cвоїх політичних візаві (мер та його оточення) з приводу скорочення штату чиновників, бо, окрім яскравого фактичного прикладу Черкас уже є юридичні підстави для скорочення.

Чи скористаються даною юридичною схемою депутати і чи втілять її в життя, стане відомо незабаром.

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

Теги: Політика КременчукаЕкономіка КременчукаБюджет КременчукаРезонанс Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 779 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1467 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1474 0