Новини з 1996 року

ДЕПУТАТІВ НА СХОДІ НЕ ЗУСТРІЧАВ – Олег Говорушко, єдиний доброволець в АТО з Кременчуцької міськради

kurilov 07 серпня 2015 16:53 1925 0

Депутат Кременчуцької міської ради Олег Говорушко, який пішов добровольцем на Схід у минулу хвилю мобілізації, буде у місті до 12 серпня. Далі – знову поїде захищати Україну від терористів. Сьогодні він лише дивиться на вулиці нашого міста, на яких натикані передвиборчі біг-борди його колег, які мають захищати народ на Сході, і дивується побаченому. Тут, у Кременчуці, майже ніхто не ставить перед собою питання – що вони, мобілізовані кременчужани й добровольці, відчувають там, на Сході, під постійними обстрілами.

Саме про це і запитував репортер у депутата-десантника й почув у відповідь таку розповідь.

«Депутатів інших міськрад і нашої теж в окопах не зустрічав, певно, що один я такий на Сході, а простих людей у ЗСУ - починаючи від директорів  і до простих людей – дуже багато.

Цікаво: кому не розповідаю, що є депутатом міської ради Кременчука, - не вірять. Не вірять, що депутат може піти добровольцем у зону АТО. Для них це дивовижно, що не відкупився й не залишився», - така відповідь співрозмовника на запитання: чи взагалі багато депутатів сьогодні в ЗСУ. Виявилося, що не дуже. Не дуже, бо бути в армії сьогодні – нелегко, а чому нелегко, то мова тут про таке.

«На Сході сьогодні дуже складна ситуація, і коли це закінчиться нам не говорять. Ми виконуємо накази, а наказ у нас один – перемир’я. Однак  усі ми налаштовані йти вперед, бо скільки вже можна - бойові дії тривають уже більше року? Й то – сьогодні з перемир’ям не все так просто.

Якщо давати «ответку» на постійні обстріли наших позицій, то включається бюрократична машина  і доводиться писати пояснювальні записки.

Обстрілюють нас щодня, й сто відсотків -  буде обстріл, якщо до військових приїжджає ОБСЄ. Як тільки вони від'їжджають, то точно буде за годину обстріл.

Багато зливають інформації про нас,  плюс контрабанда, яку кришують. Це контрабанда на ту територію. А війна ще буде довго, бо які можуть бути переговори з бандитами, а  жоден пункт з Мінських домовленостей не виконується. Вони, терористи, бомблять нас по шість-вісім годин щодня. Яке в цьому випадку перемир’я?" - запитує співрозмовник. Інше, про що він говорить, – про  не зовсім однакові правила для всіх на цій війні.    

«У нас сьогодні не вистачає людей, однак у тилу стоїть Нацгвардія й повністю озброєна. Сьогодні в армії є чим воювати, але немає команди воювати. Ось зараз буде третя хвиля мобілізації, далі четверта, а хто буде нас міняти на початку наступного року? З такою мобілізацією, яка сьогодні йде, – міняти нас буде нікому. Як на мене, сьогодні на цій війні дуже багато заробляють – і на вугіллі, і на преференціях. Національну гвардію потрібно висувати  вперед, вони отримують звання  учасників бойових дій, але перебувають у тилу», - сам Олег Говорушко ще не отримав звання учасника, однак довідку про участь у бойових діях у зоні АТО йому видали.

Інше від співрозмовника – в ЗСУ сьогодні проблем з продуктами харчування немає, але коли спека, є проблеми з водою.

«Мені допомагають декілька чоловік з міської ради – Віталій Надоша, Ірина Дроздова, Оксана Гуйда, Ілона Бобер. Ось 5 числа був день народження й привітав лише один секретар міськради Василь Івко.

Що б я сказав депутатам нашої міськради – так це те, що дивно мені. Серед моїх колег, виявляється, дуже багато хворих і всі вони будуть балотуватися в депутати знову. Тож, можливо, є сенс – якщо хворі, то нехай лікуються, а не йдуть у міську раду. Якщо здорові, то, будь ласка, до нас – на Схід. Інакше -  все показує, як саме у Кременчуцькій міській раді переживають за Україну. Але вони більше переживають за свої кишені».

Останнє від Олега Говорушка – на фронті він зустрічав і зустрічає дуже багато кременчужан. Однак усі вони на місцеву владу ображаються, бо допомоги з міста ніякої. Ніхто й не планує зібрати рідних військових з нашого міста, аби у них запитати: чим влада може допомогти вашим батькам та синам?

«Усім байдуже, а головне для наших начальників - виконати план з набору,  відправити на Схід побільше людей та «крутити» далі свої справи», - така остаточна оцінка від депутата міськради Олега Говорушка про те, що саме сьогодні відбувається у нашому місті.

О.Курилов

 

Теги: АТОдепутат Кременчуг Говорушко ОлегПідтримка оборони

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 423 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1153 0
Фестиваль краси та грації: кременчуцька виставка-ярмарок зібрала тисячі відвідувачів. ФОТО 857 0