Новини з 1996 року

День знань. Депутатів Кременчука закликають не тероризувати учнів шкіл лінійками і промовами

Олександр Курилов 16 серпня 2017 10:35 1957 0

Чиновників нашого міста й депутатів Кременчуцької міської ради разом з нардепом Шаповаловим закликають відмовитися від радянських традицій, які нічим хорошим для дітей не закінчуються й від яких нічого в пам’яті самих учнів не залишається.

І мова тут про святкові лінійки в Кременчуці 1 вересня, які традиційно проводять у школах нашого міста в перший день навчального року.

Сценарії таких лінійок, де дітям розповідають про світле майбутнє, – незмінні з 1917 року.

Тож усе починається з внесення прапора, який ніхто й нікуди не виносив. Далі -  урочисті промови  в такому порядку: депутат обласної ради, Кременчуцької міськради, чиновник міськвиконкому й директор навчального закладу.

Після цього – декламування віршів, пісні, аби розбавити офіціоз, а за цим похід першокласників по подвір’ю школи. 

І такі заходи в нас розтягують на півтори години, під час яких діти вимушені слухати незрозумілих їм дядьків і тіток, які розповідають про міські досягнення.

Втім не у всіх малих учнів вистачає сили відстояти всі ці промови й деякі під час таких лінійок непритомніють.

Це кременчуцький громадський активіст і волонтер  Алла Заможська у соціальних мережах звертається до наших градоначальників.

Її прохання -  скасувати нерозумну традицію й такі шкільні лінійки замінити на окремі зустрічі першокласників зі своїми майбутніми вчителями, але вже в аудиторіях і без політичних промов про досягнення, які дітям нецікаві.

«Я хочу замахнутися на святе - давайте відмінимо лінійки. Розумію, що ви не готові. Але прошу подумати. А цього року дуже прошу регламентувати час лінійки. Максимум 30 хвилин і жодних депутатів та мерів. Жодних знепритомнень і швидких», - зазначає дописувачка.

Інше, що вона додає, – це звернення від всеукраїнської групи  БАТЬКИ SOS з цього приводу.

«Шановні Президент, Прем'єр-міністр, міністри, народні депутати, депутати сільських, селищних, міських, районних рад, чиновники різних рівнів та органів місцевого самоврядування та всі чиновники, хто планує цього року відвідати навчальні заклади 1 вересня 2017 року!

Звертаємося до вас із проханням не відвідувати, не приїжджати, не планувати урочистих заходів із вашою присутністю 1 вересня у навчальних закладах. Ваша присутність змушує наших дітей влаштовувати свято вам - інколи ви спізнюєтесь, інколи ваші промовисті промови занадто нудні та довгі. Якщо ви не знаєте, то "святкове вбрання" навчального закладу - кульки, прапорці, квіти вам - це все за наші батьківські кошти. Не даруйте нашим дітям букварики з вашими портретами, краще забезпечте своєчасне надходження підручників у школи.

Ми дуже хочемо подолати цю совкову традицію лінійок, але якщо ви будете туди приходити - ми ніколи не позбудемося цього совкового рудимента. Якщо вже така нестерпна жага PR у навчальних закладах є, то не приїжджайте 1 вересня у школи, в які місцева влада вклала мільйони, приїдьте 2 вересня туди, де ваша допомога буде необхідною».

Про що слід додати – це дієвість такого заклику, який за нинішніх градоначальників та депутатів залишиться непочутим. У мерії нашого міста таке прохання батьків не почують.

Натомість  у Кременчуці все буде навпаки.

Настільки навпаки, що в нашому місті міський голова Віталій Малецький через перше вересня вже переніс сесію міськради. Й причина тут одна – якщо сесію депутатів провести напередодні, 31 серпня, то як депутати підготуються до Дня знань і що вони, якщо не виспляться й добре не поснідають, говоритимуть дітям?

А так наші обранці зможуть розповідати дітям про міський бюджет, кошти якого розпилюють наліво й направо, до безкінечності.

Головне - аби у наших дітей вистачило сили все це переслухати.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись