Новини з 1996 року

День пам’яті захисників Донецького аеропорту. Інтерв’ю з кременчужанином, який був у цьому пеклі

Артем Кузьменко 16 січня 2020 18:00 612 0

Доброволець АТО Сергій Калініченко поспілкувався з журналістами ТРК “Візит”, розповів про штурм Донецького аеропорту та про те, чого ніколи не пробачить ворогу.

Сьогодні, 16 січня, в Україні - День пам’яті захисників Донецького аеропорту. Його відзначають з ініціативи самих бійців, які пройшли через 242-денне пекло.

Оборона Донецького аеропорту вже увійшла в історію України. Ця героїчна оборона, яка стала символом незламності та мужності українських військових, тривала 242 дні: з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року. Всі ці дні українські військові, добровольці, медики та волонтери протистояли російським та проросійським бойовикам.

Журналісти ТРК “Візит” поспілкувалися з добровольцем зони АТО Сергієм Калініченком.

1. Який у вас позивний і чому?
- Позивний “Калина”. Тому що прізвище Калініченко. По-друге, з дитинства мене так дражнили. А по-третє, був один із командирів УПА Калина. І коли всі обирали собі позивні, я обрав “Калина”.

2. Коли ви були мобілізовані і як потрапили в Донецький аеропорт?
- Я не був мобілізований, я беру участь у бойових діях як доброволець. У липні місяці приїхав на підготовчу базу. І, відповідно, пройшов там підготовку. 1 вересня прибув на бойову “дальню” базу і почалась для мене війна. І активні бойові дії для мене закінчились у грудні. Після цього я, поки був рекрутом на підготовчій базі, вже на 2 тиждень проявив себе і мене призначили інструктором з рукопашного бою. Маючи досвід бойових дій, я співпрацював з навчальним центром, ми готували бійців і потім відправляли на “дальню” базу, на бойові дії. Взагалі пройшов рівно 1 рік і 1 місяць, як я пішов з дому і повернувся.

3. На захисті Донецького аеропорту ви стояли?
- Т
ак, ми там були. До речі, ми були першою групою з добровольчого українського корпусу, яка туди в’їхала. Це була середина вересня і я потрапив у розвідку. Потім туди вже їздили спеціальні бойові групи, які разом із підрозділами спецпризначення тримали там оборону. Я пробув у аеропорту тиждень.

4. Що за цей тиждень ви найбільше запам’ятали? Який був найзапекліший день?
- Найзапекліший день — це той, який я тепер кожен рік згадую — це 14 вересня. Коли, як на мою думку (тому що я вже потім вивчав цю історію, тому що коли я туди їхав, я не зовсім розумів, що там), почався той штурм, який не закінчувався майже кожен день до кінця 20 січня, здається. Я вже й забув, коли там закінчилися бойові дії. Це був штурм позиції, яка має назву “Єнот”. Це позиція майже на вулицях уже. Якраз ми прийшли з нічної варти, з диспетчерської вежі. Не відпочивши, приїхали на підмогу до цієї позиції. Там бої були цілий еднь. Там і перші загиблі були, яких я побачив. І один з них — відомий Євген Подолінчук, один із командирів 3 полку спецназу. Ще один спецназівець загинув — Кулигін Олег, підривник. Куля снайпера. Прямо поруч зі мною він сидів, ми не одразу зрозуміли, що він загинув. Куля через рацію прямо в серце пройшла. І така ситуація була: горів дах, нас розстрілював танк. А перший поверх було не забарикадовано. І ми або маємо вийти, або загинути. І нас врятував Герой України Євген Межевікін. Він підійшов своїм танком і дав можливість нам вийти. Тому цей бій за територію був найпотужнішим, який був на війні.

“У кожного на цій війні — свій аеропорт. Я зустрічав людей, які пройшли пекло і без аеропорту: і в Іловайську, і в Луганську та й взагалі”, — каже Сергій.

“Моїм батькам уже по 80 років, дуже переживали, безумовно. Те, як вони переживали і що відбувалося з ними в цей час — це те, за що я ніколи не вибачу нашим ворогам. Так, там (на зоні АТО, — ред.) бути — небезпечно. А те, скільки цивільних людей, які переживали: батьки, дружини, діти, які залишились без своїх батьків. Це найбільше, що мене розлючує”.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 392 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1132 0
Фестиваль краси та грації: кременчуцька виставка-ярмарок зібрала тисячі відвідувачів. ФОТО 837 0