Новини з 1996 року

День архітектури України. Нехай кожен ваш новий проект буде шедевром

pplus 01 липня 2020 07:20 131 0

Тільки за офіційними даними, в Україні налічується близько 14 тисяч пам’яток архітектури, 46 великих історичних культурних заповідників і більше 1000 об’єктів паркового мистецтва. Наприклад, якщо вам доведеться побувати в столиці, то зверніть увагу на Андріївську церкву, християнський православний храм, побудований в 1754 році в стилі бароко на честь апостола Андрія Первозванного. Він був побудований за проектом архітектора Бартоломео Растреллі на Андріївській горі. Будинок з шоколаду (неофіційна назва особняка С. С. Могильовцева), Будинок з химерами, Будинок удови, що плаче, по вул. Лютеранській, 23, Маріїнський палац, Собор Святого Пантелеймона і Південний міст - найвищий міст України.

Загальні тенденції європейської архітектури завжди знаходили тут благодатний грунт. У період з 16 по 17 століття архітектурні течії країни активно відобразили ренесанс, а до кінця 18 століття в архітектурі України вже можна було побачити класицизм.

Найбільшу кількість пам’ятників архітектури можна знайти у Львові. Зокрема, в місті збереглися близько двох з половиною тисяч пам’яток історії та архітектури. У 1998 році місто було внесено до світової спадщини ЮНЕСКО.

Архітектурне багатство країни помітно в будь-який її точці: Храм-маяк Святителя Миколая Мірлікійського в селі Малоріченське - найвищий храм у Криму, середньовічний замок в Кам’янці-Подільському, оперний театр в Одесі, Святогірська Лавра і ресторан "Поплавок" в Дніпропетровську. Не варто забувати, що країна знаходиться в самому серці Європи.

В указі Президента України № 456/95 від 17.06.1995 сказано: «Встановити День архітектури України, який відзначати щорічно 1 липня, у Всесвітній день архітектури».

Всесвітній день архітектури заснований Міжнародним союзом архітекторів, що виник у 1946 році, після Другої світової війни, коли потрібно було піднімати з руїн міста, відновлювати підприємства, відтворювати пам’ятники архітектури. З 1996 року Всесвітній День архітектора приурочений до Міжнародного дня житла, який відзначається в перший понеділок жовтня. Це рішення ухвалив Міжнародний союз архітекторів на XX Генеральній асамблеї ООН в Барселоні.

Всесвітній день боротьби з бідністю (як нагадування про Цілі тисячоліття, що були підписані у 2010 році. Символ - білий браслет на зап'ясті)

День слідства в Україні

Міжнародний день курячих крилець

Трохи цікавої історії. Смажені курячі крила з’явилися як абсолютно самостійна страва в невеликому містечку Баффало (Buffalo), штат Нью-Йорк. Були приготовлені господинею одного з барів та подані голодній компанії молоді через брак продуктів, запас яких вичерпався до кінця дня. Їжа справила відмінне враження і її стали активно замовляти. Дивно, але навіть через п’ятдесят років курячі крила, приготовані за тим давнім рецептом, не втратили своєї популярності. А попит зріс настільки, що через тринадцять років після народження цієї страви навіть було засноване свято – День курячого крила. За півтора десятиліття цю страву можна легко знайти практично у всіх барах та фастфудах Америки.

Тепер, так само, як і гамбургери, це улюблена страва жителів Америки. Згідно зі статистикою, за рік шанувальники цієї страви з’їдають трохи менше тридцяти мільярдів курячих крил. А День курячого крила відзначається не тільки спеціальною ціною на куряче м’ясо, а й конкурсами на швидкість його поїдання.

Якщо скласти лінію з кількості курячих крил, що з’їдають жителі Америки за рік, то можна двічі обігнути екватор!

 

Міжнародний день анекдоту (ідея Уейна Рейнагеля, американського письменника і графіка, відомого своїми історичними фантастичними романами. Свято було створене в 1994 році як привід відзначити офіційне закінчення півріччя)

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 433 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 390 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 439 0