Новини з 1996 року

Демобілізованим АТО-вцям пропонують безкоштовно навчатися робітничим професіям

Ксенія Омельченко 12 липня 2017 15:03 419 0

Демобілізованим АТО-вцям пропонують безкоштовне навчання та підвищення кваліфікації в робітничих професіях. Про це повідомляють на офіційному сайті Полтавської ОДА.

Як зазначають управлінці, навчання, що спрямоване на проф- та соцадаптацію демобілізованих АТО-вців, за два роки пройшли близько 300 осіб. Цього року укладено договорів на навчання близько 100 осіб. Здебільшого мова йде про підвищення кваліфікації у робітничих професіях (наприклад, групи водіїв) з метою отримання підвищеної заробітної плати.

Також вживаються заходи щодо виявлення потреб адаптації АТО-вців у соціальній та професійній сферах, а також вивчається ринок надавачів послуг і навчальних програм із зазначених видів адаптації. Визначається перелік навчальних закладів та професій для навчання та перепідготовки.

Станом на 1 червня статус УБД мають 10 295 осіб, 267 особам з числа учасників АТО присвоєно статус інваліда війни. Тож програма адаптації має бути затребуваною.

 — Проблема в тому, що не вистачає робочих місць. А в сільській місцевості — ще й сезонність, коли влітку багато роботи, й ніколи навчатися, а взимку люди без роботи, через що не можуть скористатися послугою, — говорить голова робочої групи, заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло.

Усього на заходи із соціальної та професійної адаптації в області на 2017 рік розподілено 1,1 млн грн.

Це можливість для людини отримати робітничу професію, нову, іншу, безкоштовно й у зручний час. Перше завдання для районів — щоб кожен демобілізований АТО-вець знав про таку можливість і міг нею скористатися. Оскільки кошти надаються, слід використати їх раціонально, — підсумував заступник голови Полтавської ОДА.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1247 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1912 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2435 0