Новини з 1996 року

Делегація ЄББР побувала у Кременчуці. Запускають тролейбусний проект на 10 мільйонів євро

Олександр Курилов 27 вересня 2017 13:35 867 0

У Кременчуці сьогодні – історична подія. Зміст такої – в місті побувала делегація представників дирекції ЄБРР.

Саме ж відвідування, як слід розуміти, приурочили до запуску в нашому місті кредитної програми на 8 мільйонів євро із закупівлі 50 нових тролейбусів і будівництва двох нових тролейбусних ліній у Крюкові.

А ще, крім кредиту, місту дадуть грант на два мільйони євро, аби відкрити нові тролейбусні маршрути в Крюкові.

З цим і пов'язаний приїзд делегації – вони мають подивитися, кому і для чого дають кредит.

Тож міський голова Віталій Малецький читав презентацію для двох десятків іноземних гостей і розповідав, що перед запровадженням кредитної програми виконком підвищив зарплату в Кременчуцькому тролейбусному управлінні до 8800 гривень.

Однак спочатку мер передав слово нардепу Шаповалову, аби гості з Європи й кременчужани, яким покажуть репортаж, подумали, що в цьому кредитуванні є хоч якась заслуга нашого нардепа.

Насправді ж, як і у випадку з вагонобудівним заводом,  бо далі представники ради ЄБРР попрямували на ПАТ «КВБЗ», де обговорюватимуть випуск вантажних вагонів за кредитні кошти, наш нардеп до цієї справи жодного відношення не має.

Не має, бо все це вирішувалося на урядовому рівні.

Що стосується кременчуцької тролейбусної програми, то вона така. Кременчуцьке тролейбусне управління купує 50 тролейбусів і тендер цей уже проведено. Учасників було двоє: білоруси і український  «Богдан».

Тож кременчуцькі тролейбуси купуватимуть у «Богдана». До кінця цього року місто отримає три нових тролейбуси. Поставка ще 37-и триватиме три квартали наступного року й залишається лише одне – купити ще 10 тролейбусів на автономному ходу, аби ними можна було проїжджати Крюківський міст.

У своїй презентації міський голова Віталій Малецький намагався з усіх сил прикрасити реальність і звідси його цифри в доповіді, що в нашому місті щодня виїжджають на вулиці міста 40 тролейбусів (насправді менше) й говорив, що пасажирів у тролейбусах побільшало на 75 відсотків.

І те ж саме стосується зарплати водіїв тролейбусів – вони отримують значно менше, ніж оголошені 8 тисяч гривень, але й не копійки, як це було раніше.

Натомість гості у своїх відповідях на запитання ЗМІ говорили, що кредитний проект не передбачає підвищення вартості проїзду в тролейбусах і тут місто може компенсувати з бюджету різницю між реальною вартістю у 6 гривень й існуючою у 2 гривні.

Чому реальна вартість проїзду - 6 гривень і звідки такі розрахунки, які надав наш міськвиконком, – не пояснювалося.

Інше від представників ЄБРР щодо кременчуцького проекту з кредитом і грантом – цей проект має стати відправною точкою в Україні.

Що в підсумку – так це обіцянка міського голови Віталія Малецького, що після отримання кредиту на вісім мільйонів євро місто буде сумлінним платником й узяті гроші протягом 10 років повертатиме регулярно.

Тобто такого, як було на «Кременчукводоканалі», де теж взяли кредит у доларах і не повертали його три роки, – не буде.

Інше, що є, – це користь від проекту і його можливі труднощі.

Тож перший позитив – кредиту ще немає, а працівникам КТУ підвищили заробітну плату, аби водії тролейбусів не розбігалися по інших містах України.  

І гарна новина тут - далі міськвиконкому прийдеться підвищувати зарплату на всіх інших комунальних підприємствах, бо іншого виходу немає.

А щодо труднощів, то вони одні й мова тут про тролейбуси на акумуляторах, які мають проїжджати Крюківський міст власним ходом. А як саме це відбуватиметься – поки що ніхто не знає.

На завершення - така характерна для нашого міста деталь. Представники міських ЗМІ на цю зустріч у міському тролейбусному управлінні пробивалися з боєм.  Кременчуцьких журналістів на неї допустили лише після скарг у столичний офіс ЄБРР. А от чому наші градоначальники все намагалися засекретити – на це запитання вони не відповідають.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

З пензликом у руці по життю: в Кременчуці відкрили виставки двох досвідчених митців. ФОТОрепортаж 179 0
Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 472 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1576 0