Новини з 1996 року

Декілька законодавчих причин не зв’язуватися з наркотиками, які варто знати всім

Марина Баніт 12 березня 2017 12:41 825 0

Причиною чисельних затримань останнім часом кременчужан є скоєння злочинів у сфері обігу наркотичних речовин. Тих, хто став на шлях наркозлочинності, не так легко повернути назад. Але для тих, хто в роздумах, наведемо вагомі причини не зв’язувати свою долю з наркотиками, які прописані в Законі України. Порахувавши усі негаразди, що несе з собою життя наркозлочинців, кожен має шанс одуматися.

Тож виключно про юридичну частину питання:

  Особи, які допустили злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, несуть адміністративну та кримінальну відповідальність.

   Так, згідно зі статтею 305 Кримінального кодексу України,  контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів карається позбавленням волі на строк від трьох до дванадцяти  років з конфіскацією наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, що були предметом контрабанди, та  конфіскація майна.

Стаття 309. Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту  карається штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк від двох до восьми років.

Стаття  310. Посів або вирощування снодійного маку чи конопель тягнуть за собою кримінальну відповідальність у вигляді штрафу до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арештом на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк від трьох до семи років.

Стаття  315. Схиляння до вживання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів карається обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк від двох до дванадцяти років.

Стаття 316. Незаконне публічне вживання наркотичних засобів карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

Стаття 317. Організація або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, а також надання приміщення з цією метою карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна.

Стаття 319. Незаконна видача рецепта на право придбання  наркотичних засобів або психотропних речовин карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або громадськими роботами на строк від ста шістдесяти  до двохсот сорока годин, або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Стаття 322. Незаконна організація або утримання місць для вживання одурманюючих засобів карається штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Стаття 323. Спонукання неповнолітніх до застосування допінгу карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до п’яти років.

Стаття 324. Схиляння неповнолітніх до вживання одурманюючих засобів, що не є наркотичними або психотропними чи їх аналогами, карається обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

   Згідно зі статтею 44 Кодексу України про Адміністративні правопорушення, незаконне виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах - тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти п'яти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

  Особа, що добровільно здала наркотичні засоби або психотропні речовини, які були у неї в невеликих розмірах і які вона виробила, виготовила, придбала, зберігала, перевозила, пересилала без мети збуту, звільняється від адміністративної відповідальності за дії, передбачені цією статтею.

  Примітка. Невеликий розмір наркотичних засобів та психотропних речовин визначається спеціально уповноваженим органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.

   Відповідно до статті 44/1, ухилення особи, хворої на наркоманію, від медичного огляду на наявність наркотичного сп'яніння - тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

   Ухилення особи, яка зловживає наркотичними засобами або психотропними речовинами, від медичного обстеження - тягне за собою накладення штрафу від двадцяти п'яти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Теги: Порадинаркозлочинність

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчук разом з усією Україною згадав героїв, які виганяли нацистських загарбників. ФОТОрепортаж 201 0
Подорож у минуле Кременчука: яким було наше місто на початку цього тисячоліття? ФОТО 368 0
Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 708 0