Новини з 1996 року

ДБР оголосило в розшук екс-депутата Верховної Ради Костянтина Жеваго

Валерія Макряшина 09 жовтня 2019 14:30 1108 0

Екс-нардеп Костянтин Жеваго оголошений у національний розшук, оскільки раніше він не з'явився в Держбюро розслідувань для отримання підозри.

Про це сьогодні, 9 жовтня, на брифінгу заявив директор ДБР Роман Труба.

"Із приводу Жеваго. Ми викликали його в ДБР для отримання підозри, однак він не з'явився. Тому зараз розпочато процедуру оголошення його в міжнародний розшук, отримання рішення суду та дозволу його затримати. Зараз його оголошено в національний розшук", - розповів Труба.


Нагадаємо, Жеваго фігурує у провадженні щодо розтрат та відмивання грошей банку "Фінанси та кредит", бенефіціаром якого він є. У період 2007-2014 років офшорна компанія відкрила кредитні лінії в іноземних банках. Згодом між фінансовими установами (банком "Фінанси та кредит" та іноземними банками) було укладено договори застави на суму понад 113 млн доларів, яким український банк поручався за офшорну компанію власними коштами, що були розміщені на кореспондентських рахунках в іноземних банках-кредиторах. 

Кошти, отримані за порукою банку, були використані на користь іноземних компаній, які належать самому Жеваго.

27 вересня 2019 року ДБР заочно вручило підозру Жеваго за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (організація розтрати чужого майна, яке перебувало у віданні службової особи, вчиненому за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах) та ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом в особливо великих розмірах) ККУ.

Водночас сам Костянтин Жеваго відкинув усі звинувачення ДБР щодо розтрат "Фінанси і кредит".

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2481 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 2505 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3742 0