Новини з 1996 року

Давати в оренду кременчужанам землю чи ні? Справа "бетонних замків" у садовому кооперативі "Металург"

Валерія Макряшина 10 жовтня 2019 16:00 577 0

Сьогодні, 10 жовтня, на засіданні депутатської комісії з питань екології та регулювання земельних відносин зала, де воно зазвичай проводиться, поступово заповнювалася мешканцями міста. Варто зазначити, що настрій у них був досить схвильований.

Майже всі з них є членами садового товариства "Металург", яке розташоване на правобережжі, на Східній дамбі в мікрорайоні Раківка.

Люди прийшли не просто так. Питання, яке їх хвилює, досить серйозне й одночасно конфліктне.

Так громадяни спочатку мітингом біля Кременчуцької мерії, а потім у самій будівлі мерії звернулися до депутатів із проханням продовжити їм договір оренди землі під дачі та городи в кооперативі "Металург" (загальна площа якого становить 624 759 кв. м).

Додамо, що люди користуються цими ділянками вже більше 10 років. Землю видавали під городництво, що не передбачає капітальної забудови та огорожі.

Втім продовжувати громадянам термін оренди ніхто з депутатів не поспішає, бо, як виявилося, деякі члени ГО і користувачі земельних ділянок уявили себе мега-будівельниками й почали активно забудовувати берег Дніпра.

Як зазначила депутатка Оксана Піддубна, одна будівля будується практично на пляжній зоні.

За словами начальниці Управління міського майна Олени Безверхої, на даний час договір оренди землі ще дійсний, але завчасно громадяни подали документи для його поновлення, хоча офіційно термін спливає 17 лютого 2020 року.

На минулій сесії питання цього садового товариства вже порушували - депутати Кременчуцької міської ради не стали затверджувати рішення про продовження договору оренди землі садово-городному кооперативу "Металург". Спершу надали доручення на обстеження території. 

При перевірці було виявлено, що на цій ділянці є явні порушення земельного законодавства, а саме - велика забудова на березі Дніпра, про яку взагалі не знає, як виявилося, голова кооперативу.

Про це чоловік заявив сьогодні на засіданні. З'явилася на засіданні й інформація, що начебто ця ділянка, де будується щось масштабне, належить учаснику АТО.

Таким чином ситуація наразі гірша, ніж "усе пропало", бо інші члени кооперативу, які давно ведуть городництво і їхні ділянки з будиночками не розташовані на береговій смузі, де виявлені бетонні забудови, ризикують залишитися взагалі без городів. 

Один зі шляхів вирішення даного питання, який запропонувала депутатка Оксана Піддубна, - повне розмежування ділянки із забудовою від інших ділянок добросовісних громадян, яким і подовжити договір оренди, інакше діла не буде. 

Що ж вирішили?

Вирішили це питання так просто не залишати, а звернутися до відповідних органів від імені міської ради з проханням про знесення цих незаконних забудов, а оренду людям подовжити на той термін, на який вони хочуть - 30 років. Дані пропозиції будуть розглянуті на черговій сесії міської ради, що відбудеться 24 жовтня.

Також головуючий на комісії висловив рекомендації членам кооперативу.

Він порадив членам "Металурга" не чекати чергового "бетонного витвору" сусідів-порушників, а відразу звертати увагу на те, що десь щось на території їхнього товариства будується й при виявленні такого відразу звертатися в міськвиконком. 

 

 

ФОТО: Оксана Піддубна 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1300 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1974 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2537 0