Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Дівчата здали ЗНО з української значно краще, ніж хлопці

Ксенія Омельченко 16 серпня 2018 18:00 590 0

У 2018 році відсоток учасників зовнішнього незалежного оцінювання, які успішно склали іспит з української мови та літератури, зменшився на 6% порівняно з результатами попереднього року.   Про це розповів директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій на прес-конференції в Києві.

 “Досить жвавою була дискусія після першого оголошення результатів щодо зниження результативності з української мови та літератури. Так, дійсно, можна побачити, що в 2017 році відсоток тих, хто успішно складав іспит, становив 92%. Цього року відсоток зменшився до 86%”, – сказав він.

За словами Карандія, цьому є абсолютно об’єктивне пояснення: якщо порівнювати окремі категорії учасників, наприклад, випускників шкіл 2017 року з випускниками шкіл 2018 року, показник залишається незмінним.

А зниження, які фіксуються на сьогодні, виникли тому, що кількість учасників ЗНО з української мови і літератури була збільшена за рахунок випускників коледжів та професійно-технічних навчальних закладів.

 “Їхні результати є значно гірші, вони й зумовили загальне зниження результатів”, – додав директор УЦОЯО.

Також Вадим Карандій зазначив, що  у 2018 році за підсумками проведення зовнішнього незалежного оцінювання з української мови фіксується збільшення рівня гендерної диспропорції.   

"Ще один факт, який фіксується за підсумками проведення зовнішнього незалежного оцінювання з української мови, – це гендерна диспропорція… Так, результати дівчат є набагато кращими, ніж у юнаків. З української мови результати на високому рівні дівчата здобувають утричі більше, ніж це роблять хлопці", - сказав Карандій. 

За його словами, якщо аналізувати ці дані в порівнянні з попереднім роком, можна спостерігати погіршення цієї диспропорції.  

Так, згідно з розподілом результатів, отриманих юнаками і дівчатами, які проходили державну підсумкову атестацію з української мови у 2018 році, на "достатньому" рівні іспит склали 33,6% дівчат у порівнянні з 24,6% юнаків, на високому – 22,3% і 8,8% відповідно.
 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 807 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1497 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1502 0