Новини з 1996 року

Дівчата рано подорослішали: студентка КрНУ разом з ученицями ПТУ №26 і №19 дружно обікрали квартиру

Артем Кузьменко 14 вересня 2020 15:25 1470 0

І обвинувачені, всі як одна, доводили свою невинуватість, але суддя, дослідивши матеріали, вважав інакше. Та й випадок доволі цікавий — дівчата майже опівночі погодилися піти додому до абсолютно незнайомого хлопця, якого побачили вперше.

4 вересня в Крюківському районному суді Кременчука  був аншлаг — суддя Василь Хіневич за участю двох секретарів, двох прокурорів, потерпілого, аж чотирьох обвинувачених (трьом з яких ще немає 18 років), законних представників, адвокатів і свідків розглянув кримінальне провадження за обвинуваченням:

- учениці 2 курсу ПТУ №26;

- учениці 2 курсу Регіонального центру профтехосвіти №1 (ЦРПТО №1, раніше — ПТУ №19);

- ще однієї учениці РЦПТО №1;

- студентки першого курсу Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського (КрНУ).

Дівчатам приписують порушення ч. 2 ст. 185 КК України (крадіжка за попередньою змовою групою осіб).

Суд визнав доведеним обвинувачення, за яким злочин стався 10 березня 2018 року, приблизно о 7:00, в одній із квартир на вул. Небесної Сотні. Тоді, перебуваючи на законних підставах у квартирі потерпілого, обвинувачені вкрали ноутбук Asus вартістю 10 288 гривень і мобільний телефон SONY за 2 879 гривень. Сума збитків — 13 167 гривень. Майном розпорядилися на власний розсуд.

Кожна з них надала суду письмові пояснення про подію, які є майже аналогічними. Якщо коротко, то жодна з дівчат не визнала своєї вини.

Двоє дівчат, які чекали ще двох, познайомилися з потерпілим і його другом 9 березня, о 23:00, на зупинці “Вулиця Небесної Сотні”. Вони одразу отримали запрошення відсвяткувати новосілля і дочекатися подружок у квартирі.

Один з хлопців був уже і не хлопцем зовсім, а дорослим чоловіком. Він запевняв дівчат, що з ними ніхто нічого не зробить, тому що в нього є діти — однолітки запрошуваних.

У квартирі нові знайомі пили чай і пиво, а згодом дівчата пішли в магазин по спиртне, закуску й цигарки (очевидно, що в години, коли алкоголь не мають права продавати). Вони повернулися в приміщення, а власник квартири зачинив двері на ключ, який поклав до себе в кишеню.

П’янка-гулянка зайшла досить далеко: шестеро людей поділилися на дві компанії - одна продовжила гуляти в кімнаті з купою алкоголю, інша — це потерпілий і дівчина, які пішли в іншу кімнату. Щодо цієї “парочки”, то хлопець, за словами однієї з обвинувачених, чіплявся до неї, а потім вдарив її в обличчя. Щоб владнати конфлікт, він запропонував знову сходити в магазин, і, як тільки відчинив двері, дівчата вибігли.

Обвинувачені, щоб відійти від спонтанного знайомства, ще трохи поспілкувалися на зупинці й пішли по домівках. Але наступного дня одна з неповнолітніх зателефонувала студентці КрНУ, щоб та допомогла здати їй особисті речі (якраз телефон і ноутбук) у ломбард. Мовляв, ці речі були у вжитку її батька ще з 2017 року. Але студентка забула свій паспорт і зателефонувала другу, який і виконав прохання.

На цьому пригоди закінчуються і починається судова тяганина. У матеріалах з цікавого те, що суд критично відреагував на показання обвинувачених щодо того, що за ними зачинили двері на ключ, тому що дівчата потім спокійно сиділи у квартирі й відпочивали до ранку, пили алкоголь тощо.

Також у суді взяли до уваги, що одна з обвинувачених ще аж під час підготовчого судового засідання частково визнала свою вину, нібито під час крадіжки вона відволікала увагу потерпілого. За її словами, так їй сказав її захисник, а чому він так вирішив зробити — не зрозуміло.

Цікаво ще те, що одна з дівчат, дізнавшись, що на неї відкрили кримінальне провадження, розповіла про все мамі. Остання дізналася номер телефону потерпілого, зателефонувала, вислуховувала образи від нього й почула, що він вимагає 20 000 гривень за викрадені речі. Це спростувало позицію захисту щодо того, що потерпілий звернувся із заявою про крадіжку з метою уникнути відповідальності за замах на зґвалтування.

З повною версією вироку, в якому написали майже аналогічні обвинувачення стосовно студентки й кожної з учениць, показання кожної з них та інші деталі, можна ознайомитись за посиланням.

Потерпілий не подавав цивільний позов про стягнення на його користь майнової та моральної шкоди. Так само не зробив цього прокурор, який відповідає за стягнення грошей на користь держави за залучення експертів.

Дівчата отримали свої вироки. Кожній з них дали рік іспитового терміну. Якщо протягом 30 днів ніхто не подасть апеляційну скаргу, “цікаву” історію з центру Кременчука за участю трьох неповнолітніх учениць ПТУ і студентки КрНУ можна вважати закінченою.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Пісні та лірика: у художній галереї презентували книгу кременчуцької письменниці. ФОТО 138 0
Майже як гробниці фараонів: відомий кременчуцький краєзнавець провів екскурсію Артскладами. ФОТОрепортаж 545 0
Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1860 0